De behandeling van de Ontwerpwet Wet Collectieve Rechten Inheemse en Tribale Volken komt vandaag opnieuw op de agenda van De Nationale Assemblee (DNA). Vicepresident Ronnie Brunswijk stelt dat hij geen andere keuze had dan de nota van wijziging voor de wet door te drukken, omdat deze anders niet behandeld zou worden in DNA.
Hij vindt het belangrijk dat alle 51 leden zich over de wet buigen. Volgens Brunswijk heeft de vorige regering tien jaar de tijd gehad om de wet in orde te maken, maar is er niets mee gedaan. Onlangs werd bovendien geen quorum bereikt in het parlement, omdat slechts 19 leden aanwezig waren.
Brunswijk benadrukt dat de huidige regering erin is geslaagd om de wet binnen een jaar naar het parlement te sturen, terwijl het in het parlement zelf drie jaar duurde en uiteindelijk weer naar de regering werd teruggestuurd. Hij stelt dat er geen politieke spelletjes worden gespeeld rond deze wet.
Brunswijk heeft president Chan Santokhi om een mandaat voor de wet gevraagd en gekregen. Hij verduidelijkt dat de deskundigen die aan de wet hebben gewerkt duidelijk moesten maken dat stamverbanden geen rechtspersoonlijkheid kennen.
“De nota van wijziging wordt behandeld in het parlement, en elke parlementariër die kritiek heeft, zou moeten bijdragen aan het goedkeuren van de wet.” Volgens Brunswijk hebben belangenorganisaties te snel negatief gereageerd, en nu is het wachten op de beslissing van het parlement.
Assembleevoorzitter Marinus Bee bevestigt dat de wet op dinsdag 25 februari opnieuw op de agenda staat. Hij voegt eraan toe dat, indien er geen quorum wordt bereikt, de samenleving zal zien wie daadwerkelijk voor het volk werkt en wie niet.
Bee doet een beroep op journalisten om hun bijdrage te leveren aan het proces. Hij vergelijkt het parlement met een operatietafel en benadrukt dat hoewel de ABOP het niet volledig eens is met de wet die is ingediend, de strategie is om de nota van wijziging te behandelen en te verbeteren in DNA.
Hij onderstreept dat de ABOP niet alleen aan de wet kan werken en roept andere parlementaire partijen op om samen te werken. De regering heeft volgens hem nog twee maanden om dit vraagstuk aan te pakken.
Bee wijst erop dat de BEP pas in april 2020, vlak voor de verkiezingen, een concept voor het grondenrechtenvraagstuk had ingediend. Hij stelt verder dat wetten nooit volledig perfect zijn, zoals ook te zien is bij de Btw-wet.
De uitgifte van land in gebieden van Inheemse en tribale volkeren zou volgens hem moeten stoppen. Hij herinnert eraan dat onder leiding van Jennifer Simons als voorzitter van DNA een wet ter bescherming van grondgebieden was aangenomen, maar nooit werd afgekondigd. Was dat wel gebeurd, dan waren veel van de latere gronduitgiften waarschijnlijk niet doorgegaan. Bee benadrukt dat de enige persoon die de wet naar het parlement kan sturen, de president is.
- Privatisering van de zorg: een sluipmoordenaar voor Surinam…..
- ‘Voortgang gedachtegoed Desi Bouterse is hem eren’, zegt ND…..
- Suriname en Uzbekistan sluiten formele diplomatieke betrekk…..
- Conceptwet Grondenrechten op DNA-agenda, beloofd parlements…..
- ‘Politieke onwil heeft geleid tot huidige economische aanpa…..
- Belanghebbenden pompgemaal Drambrandersgracht..
- Politie roept benadeelden valsmunterij op..
- VN-Veiligheidsraad neemt neutraal standpunt over oorlog in …..
- Volkspartij Leefbaar Suriname wil minimaal 1 zetel behalen..
- Surinamer gevonnist na benadelen oudjes in België..
- Bee: “ABOP alleen kan niet aan wet grondenrechten werken…..
- ROVERSHOL?..
- Wisselwerking van zon en wolken..
- Recidivist ingesloten voor bedreiging..
- 45 jaar revolutie opgedragen aan Desi Bouterse..
- Macron: vredesbesprekingen Oekraïne mogen niet uitmonden in…..
- Simons bij herdenking 25 februari: Laatste kans om anders t…..
- Cursisten SAO verrijken hun kennis met bedrijfsbezoeken..
- Erfenis van 25 februari 1980..
- Incest meest voorkomende seksuele misdrijf in Israël in 202…..
- Column: Stop de neergang van land en volk!..