Surinaamse bedrijven moeten uit hun comfortzone stappen en een nieuwe manier van denken omarmen om succesvol zaken te doen. Dat stelt Amar Alakhramsing, CEO van de Suriname Trade & Investment Agency (SITA). Hij benadrukt dat Suriname een mentaliteitsverandering nodig heeft om zich beter te positioneren in de internationale zakenwereld.
SITA, een werkarm van het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), organiseert samen met de Suriname-Guyana Chamber of Commerce (SGCC) van 4 tot 6 februari de International Business Conference (IBC 2025). Dit evenement vindt plaats in de Assuria Hermitage High-Rise en brengt nationale en internationale bedrijven samen.
Volgens Alakhramsing levert SITA, ondanks zijn jonge bestaan, al effectief resultaat op. Hij wijst erop dat er voorheen geen duidelijke schakel was tussen de publieke en private sector en dat SITA die rol nu vervult. De CEO ziet het agentschap in de toekomst als een onafhankelijke entiteit die investeerders en ondernemers met elkaar verbindt.
De kern van het succes ligt volgens Alakhramsing in een veranderde mindset binnen het bedrijfsleven. “Door anders te denken, kunnen bedrijven groeien en kan het land economisch profiteren.” Hij benadrukt daarnaast het belang van educatie, vooral met de opkomst van kunstmatige intelligentie. “We moeten begrijpen hoe AI kan bijdragen aan hogere productiviteit met minder arbeidsintensieve processen.”
Ook internationale bedrijven tonen interesse in de Surinaamse markt. Navin Korpe, managing director van ANI Integrated Services LTD, een multinational met 35 jaar ervaring uit India, ziet veel potentie in het land.
Zijn bedrijf, dat actief is in Zuid-Oost Azië, het Midden-Oosten, Afrika en Europa, wil diensten aanbieden in de olie- en gasindustrie en infrastructuur. Korpe merkt op dat de Surinaamse overheid actief op zoek is naar buitenlandse investeringen en benadrukt dat er veel kansen liggen voor samenwerking.
Met de komst van IBC 2025 wordt een platform gecreëerd waar bedrijven nieuwe zakelijke kansen kunnen verkennen en samenwerken aan duurzame economische groei in Suriname.
- President van Panama hekelt Amerikaanse ‘leugens̵…..
- Suriname houdt vast aan standpunt om geen visvergunningen t…..
- Hypocrisie NDP..
- Markoesateelt weer opgepakt door de regering..
- VHP niet principieel tegen samenwerking met specifieke part…..
- NAS versterkt culturele samenwerking met India..
- Surinaamse bedrijven hebben nieuwe mindset nodig om zaken t…..
- Stabiele internetverbinding voor scholen Lelydorp..
- Ideaal leiderschap; behoeften van een samenleving..
- Onthulling ‘Lezend Kind’ op Samuel Glocklerschool in Commew…..
- President Ali: “Suriname op drempel van transformatie, maar…..
- Afreximbank bereid investeren in Suriname aan te moedigen..
- Dienst Watervoorziening kampt met vervuilde waterinstallati…..
- VN-chef waarschuwt Trump voor etnische zuiveringen in Gaza..
- Procureur-generaal bezoekt Apoera..
- Vicepresident Brunswijk en minister Ramdin beloven medewerk…..
- KPS kampt weer met brandstoftekort..
- MENSONTEREND (PAKKETTEN UIT INDIA)..
- ECD controleert ondernemingen in Commewijne..
- PG Paragsingh bezoekt Apoera..
- Regen in de ochtend en later onweersbuien..