door Steven Seedo
PARAMARIBO — De Surinaams-Nederlandse breakdancer Dietrich ‘Bboy Dietje’ Pott treedt samen met het Nederlandse gezelschap ISH Dance Collective eind juni een week op in het Sydney Opera House. De groep staat voor het eerst in de Australische hoofdstad in het programma ‘Elements of Freestyle’. “Dit is amazing!!! Echt geweldig”, reageert Pott tegenover de Ware Tijd.
Dit optreden noemt hij “nog een hoogtepunt” in mijn leven als Surinaamse danser/artiest. “Ik heb heel veel gereisd en gedanst op verschillende podia in het buitenland. En hele grote en belangrijke plekken ook, maar deze plek in Australië blijft voor elke topartiest bijzonder. Het is net als je op de Eifeltoren van Parijs of de Statue of Liberty van New York zou dansen voor publiek dat betaalt om jou performance te komen zien”, schetst hij het gewicht van dit optreden.
“Deze plek in Australië blijft voor elke topartiest bijzonder”
‘Elements of Freestyle’ is een voorstelling die breakdance, skateboarden, freestyle basketball en freerunning met elkaar combineert. Het wordt beschreven als een adembenemend spektakel van vakmanschap en artistiek talent. Het Sydney Opera House is een gebouw voor opera en andere podiumkunsten (muziek, dans, theater) in de Australische stad Sydney.
Pott verdiende zijn sporen in de battle scene en in het theater. Zijn powermoves en talent droegen eraan bij dat breakdance uitgegroeide tot een volwaardige kunstvorm. Hij danste in verschillende voorstellingen van het ISH Dance Collective, zoals FTBLL, Narnia, Ignite en Jungle Book. Bboy Dietje is één van de oprichters van de Surinaamse hiphop/breakdance groep Myztikalz. Vijf jaar geleden zette Pott zijn eerste stappen als theatermaker.
- 25 gezinnen geëvacueerd te Vierkinderen na wateroverlast..
- Afdelingshoofd Communicatie -CBvS-260625..
- Van geneeskunde naar politiek: De waarde van de eed van hip…..
- Operatieafdeling Diakonessenhuis buiten werking door techni…..
- Rusland verwacht dat hij ondersteuning zal krijgen van ABOP…..
- Naks Prodo Spikri erg kleurrijk..
- Regering en Ravaksur akkoord over belastingvoorzieningen..
- Patricia Nancy Etnel..
- NDP reageert fel op VHP: “Erken eerst de uitslag, voordat u…..
- President Santokhi aan zet om Parmessar te beëdigen als fun…..
- Parmessar wordt zaterdag beëdigd..
- Parmessar wordt zaterdag beëdigd tot fungerend voorzitter D…..
- NDP-reactie op verklaring VHP: erken eerst de uitslag, voor…..
- Parmessar wordt zaterdag beëdigd door Santokhi..
- Asfaltperikelen..
- Certificaat uitgereikt aan 20 leden van de Mobiele Eenheid..
- Achttien jaar wateroverlast – tijd voor echte oplossingen..
- Multidisciplinaire Werkgroep Armoedegrensbepaling pleit voo…..
- Simons sluit VHP definitief uit: ‘Geen onderhandelingen mee…..
- ‘Armoedebestrijding moet gestructureerde aanpak krijg…..
- Braziliaanse bedrijven zien volop kansen in Surinaamse olie…..