PARAMARIBO — ‘Batik Reimagined. Where tradition meets innovation’ wordt door Readytex Art Gallery een inspirerende duo-expositie genoemd. De tentoonstelling van de kunstenaars Sri Irodikromo en Steven Towirjo, die donderdag wordt geopend, wordt neergezet als een fusie van traditionele batik en hedendaagse kunst. “De expo biedt een vernieuwende kijk op het rijke culturele erfgoed van Suriname”, aldus de organisatie.
Aangegeven wordt dat de samenwerking tussen Irodikromo en Towirjo onverwacht begon. Het zaad werd in december 2023 geplant toen Towirjo en zijn vrouw een week te vroeg aankwamen voor een etentje bij Irodikromo thuis. “Tijdens hun samenzijn vroeg Sri of Steven mee wilde doen met haar solo-expositie, waardoor deze transformeerde in een dynamische duo-expositie”, aldus de gallerij.
“Mede door haar experimentele aanpak – scheuren, stikken en spelen met licht en donker – transformeert Sri traditie in hedendaagse kunst”
Irodikromo combineert traditionele batikmotieven met innovatieve technieken, waarbij ze natuurlijke materialmen, zoals klei, houtskool en mahonie-extract, gebruikt. Haar werken tonen vaak elementen uit Surinames diverse culturen, zoals wayangfiguren, kalebasdecoraties van de marrons en inheemse kikkersymbolen. “Mede door haar experimentele aanpak – scheuren, stikken en spelen met licht en donker – transformeert Sri traditie in hedendaagse kunst”, stelt Readytex.
Towirjo brengt een vernieuwende blik op batik met keramiek, waarbij hij dynamische, abstracte vormen creëert die zijn geïnspireerd door zijn Javaanse roots en de culturele rijkdom van Suriname. In zijn installatie ‘Water in the Sky’ vangt hij de beweging van wolken, terwijl zijn ‘Uma’-serie de kracht en diversiteit van Surinaamse vrouwen viert. “Met aardse tinten en intrigerende patronen nodigt Steven kijkers uit om steeds iets nieuws in zijn werk te ontdekken.”
Op de openingsavond zal Zulile Blinker volgens Readytex “een unieke performance” neerzetten, “waarbij beeld woord wordt en cultuur een stem krijgt”. De expo is vanaf zaterdag toegankelijk voor het publiek en loopt tot en met 10 mei.
- Inaugurele speech Ramdin in OAS: Regionale eenheid vergrote…..
- Man schiet op twee personen in Nickerie en wordt weken late…..
- Man betrapt bij poging om drugs cellenhuis in te smokkelen …..
- India Versterkt Grensverdediging met Swathi-radars..
- President bezoekt Al-Ichsaan in Commewijne..
- ‘Houtsmokkelaars krijgen door staking nu vrij spel’..
- Bendepai-contest voor behoud Saamaka cultuur..
- Fort Nieuw-Amsterdam brengt Anton de Kom ‘thuis’ met nieuwe…..
- Politiekapel geeft extra tintje tijdens voorleesdag te O.S.…..
- Reyme: ‘Geen enkel ander land Suriname zal komen redden…..
- Geen reactie Volksgezondheid over mogelijke toename lepra..
- Bemanning RSS Barracuda getraind..
- Bond SBB legt werk neer na uitblijven CAO onderhandelingen..
- Surinaamse gebruikers melden storing X ook..
- Atompai op 8ste plek op NPS kandidatenlijst: “deze positie …..
- $ 3.8 miljoen investering in dagbehandelunits en medisch ap…..
- Verkiezing Ramdin als secretaris-generaal OAS ‘bitterzoet…..
- President Santokhi schenkt boot aan Kroonenburg voor betere…..
- Verdachte schietincident Nickerie achter slot en grendel..
- Technical Support Consultant..
- Guyana vraagt ICJ om Venezolaanse verkiezingen in Essequibo…..