PARAMARIBO — ‘Batik Reimagined. Where tradition meets innovation’ wordt door Readytex Art Gallery een inspirerende duo-expositie genoemd. De tentoonstelling van de kunstenaars Sri Irodikromo en Steven Towirjo, die donderdag wordt geopend, wordt neergezet als een fusie van traditionele batik en hedendaagse kunst. “De expo biedt een vernieuwende kijk op het rijke culturele erfgoed van Suriname”, aldus de organisatie.
Aangegeven wordt dat de samenwerking tussen Irodikromo en Towirjo onverwacht begon. Het zaad werd in december 2023 geplant toen Towirjo en zijn vrouw een week te vroeg aankwamen voor een etentje bij Irodikromo thuis. “Tijdens hun samenzijn vroeg Sri of Steven mee wilde doen met haar solo-expositie, waardoor deze transformeerde in een dynamische duo-expositie”, aldus de gallerij.
“Mede door haar experimentele aanpak – scheuren, stikken en spelen met licht en donker – transformeert Sri traditie in hedendaagse kunst”
Irodikromo combineert traditionele batikmotieven met innovatieve technieken, waarbij ze natuurlijke materialmen, zoals klei, houtskool en mahonie-extract, gebruikt. Haar werken tonen vaak elementen uit Surinames diverse culturen, zoals wayangfiguren, kalebasdecoraties van de marrons en inheemse kikkersymbolen. “Mede door haar experimentele aanpak – scheuren, stikken en spelen met licht en donker – transformeert Sri traditie in hedendaagse kunst”, stelt Readytex.
Towirjo brengt een vernieuwende blik op batik met keramiek, waarbij hij dynamische, abstracte vormen creëert die zijn geïnspireerd door zijn Javaanse roots en de culturele rijkdom van Suriname. In zijn installatie ‘Water in the Sky’ vangt hij de beweging van wolken, terwijl zijn ‘Uma’-serie de kracht en diversiteit van Surinaamse vrouwen viert. “Met aardse tinten en intrigerende patronen nodigt Steven kijkers uit om steeds iets nieuws in zijn werk te ontdekken.”
Op de openingsavond zal Zulile Blinker volgens Readytex “een unieke performance” neerzetten, “waarbij beeld woord wordt en cultuur een stem krijgt”. De expo is vanaf zaterdag toegankelijk voor het publiek en loopt tot en met 10 mei.
- Jerrel en Roberto ontvangen Gouden Award voor journalistiek…..
- Landvreugd: ‘Dit softwaresysteem stelt ons in staat live de…..
- Kanapé: ‘Iedereen moet belang en impact van wetgeving inzie…..
- Lions Club Para renoveert toilettengroep school..
- Buurtmanagers Para organiseren motivatiebijeenkomsten op ti…..
- Israël wil economische relaties met Suriname verstevigen..
- Surinaamse poolbiljarters naar Guyana..
- Advies Nationale Loonraad: Armoedegrens SRD 9.921..
- De geur van k*lie en de stank van politiek racisme..
- Moedige Reactie na Seksuele Intimidatie in Uttar Pradesh..
- Media spelen cruciale rol in berichtgeving over zelfdoding..
- Minister Sewdien gaat in op klachten landbouwers..
- NLR overhandigd advies nieuw algemeen minimumuurloon aan mi…..
- Bezoek Zelensky aan Trump vroegtijdig beëindigd na felle wo…..
- Vrouw omgekomen bij ongeval met vrachtwagen bij servicestat…..
- Vrouw dodelijk aangereden aan de Mottonshooplaan..
- Expositie Sungu Kondre vertelt over gevolgen van de stuwdam…..
- Nog drie plunderaars ingerekend..
- PVP niet geregistreerd voor deelname verkiezing..
- Vermoedelijke onoplettendheid leidt tot aanrijding met dode…..
- BEKENDMAKING – ABC Radio zaterdag kort uit de lucht..