PARAMARIBO — ‘Batik Reimagined. Where tradition meets innovation’ wordt door Readytex Art Gallery een inspirerende duo-expositie genoemd. De tentoonstelling van de kunstenaars Sri Irodikromo en Steven Towirjo, die donderdag wordt geopend, wordt neergezet als een fusie van traditionele batik en hedendaagse kunst. “De expo biedt een vernieuwende kijk op het rijke culturele erfgoed van Suriname”, aldus de organisatie.
Aangegeven wordt dat de samenwerking tussen Irodikromo en Towirjo onverwacht begon. Het zaad werd in december 2023 geplant toen Towirjo en zijn vrouw een week te vroeg aankwamen voor een etentje bij Irodikromo thuis. “Tijdens hun samenzijn vroeg Sri of Steven mee wilde doen met haar solo-expositie, waardoor deze transformeerde in een dynamische duo-expositie”, aldus de gallerij.
“Mede door haar experimentele aanpak – scheuren, stikken en spelen met licht en donker – transformeert Sri traditie in hedendaagse kunst”
Irodikromo combineert traditionele batikmotieven met innovatieve technieken, waarbij ze natuurlijke materialmen, zoals klei, houtskool en mahonie-extract, gebruikt. Haar werken tonen vaak elementen uit Surinames diverse culturen, zoals wayangfiguren, kalebasdecoraties van de marrons en inheemse kikkersymbolen. “Mede door haar experimentele aanpak – scheuren, stikken en spelen met licht en donker – transformeert Sri traditie in hedendaagse kunst”, stelt Readytex.
Towirjo brengt een vernieuwende blik op batik met keramiek, waarbij hij dynamische, abstracte vormen creëert die zijn geïnspireerd door zijn Javaanse roots en de culturele rijkdom van Suriname. In zijn installatie ‘Water in the Sky’ vangt hij de beweging van wolken, terwijl zijn ‘Uma’-serie de kracht en diversiteit van Surinaamse vrouwen viert. “Met aardse tinten en intrigerende patronen nodigt Steven kijkers uit om steeds iets nieuws in zijn werk te ontdekken.”
Op de openingsavond zal Zulile Blinker volgens Readytex “een unieke performance” neerzetten, “waarbij beeld woord wordt en cultuur een stem krijgt”. De expo is vanaf zaterdag toegankelijk voor het publiek en loopt tot en met 10 mei.
- Kuldipsingh niet op voorlopige kandidatenlijst VHP; niet te…..
- Trainingen en gespecialiseerde hulpmiddelen onderdeel strij…..
- Amoksi koos woorden verkeerd: geen groepsverkrachting maar …..
- Yelyco eerste finalist U15-meisjes volleybal play-off..
- President bereid behandeling wet grondenrechten op te schor…..
- Verkiezingsorganisatie in volgende fase..
- President bereid behandeling wet Grondenrechten aan te houd…..
- Kritieke tekorten bij de bloedbank..
- Veehouders Bond Suriname: Onzekerheid over import en verkoo…..
- Politicoloog Breeveld ziet 6 partijen 51 zetels delen..
- CELOS spoort aan tot productieverhoging zoete patat..
- Optredens in Suriname vergden uitdagende omschakeling voor …..
- Suriname en Nederland versterken samenwerking in strijd teg…..
- Suriname en Nederland houden bilateraal drugsoverleg..
- OPTSU: Regering heeft IMF-inflatietijdbom opgebouwd..
- China verhoogt stimuleringsmaatregelen om economie te besch…..
- BilateraalDrugsoverleg tussen Suriname en Nederland verster…..
- 3-O benadering bij samenwerking ter vooruitgang van Surinam…..
- Stoelendans..
- Buschauffeur ingesloten na kapverwonding collega..
- Project ‘Sociaal-Agogische Vorming in Buurten, doorstart Bu…..