Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft in samenwerking met World University Service of Canada (WUSC Caribbean Suriname Ltd) een driedaagse training georganiseerd om agrarisch ondernemerschap in Saramacca te versterken. De training “Basisvaardigheden Ondernemerschap” vindt plaats van maandag 9 tot en met woensdag 11 juni 2025 in het M.I.J.N Lounge & Café aan de Sidodadieweg.
De sessies maken deel uit van het bredere “Sustainable Agriculture in the Caribbean” (SAC)-project, dat loopt tot en met december van dit jaar. Dit regionale initiatief bevordert klimaatbestendige landbouw en focust op de economische weerbaarheid van vrouwen en jongeren tussen 15 en 35 jaar.
Volgens Karishma Mathoera, directeur Ondernemerschap bij EZ, vormt deze training een belangrijk instrument voor capaciteitsopbouw in de agrarische sector. Tijdens de sessies komen essentiële thema’s aan bod zoals kostprijsberekening, het opstellen van een businessmodel en eenvoudige financiële administratie.
“Een goed uitgewerkt businessplan is niet alleen richtinggevend voor ondernemers, maar ook essentieel voor het verkrijgen van fondsen via de overheid,” stelt Mathoera. Ook praktische aspecten zoals toegang tot financiering, het openen van een bankrekening en BTW-regelingen worden behandeld.
EZ-minister Rishma Kuldipsingh onderstreept dat het stimuleren van ondernemerschap een structureel beleidsdoel is. “Onze ondernemers vormen de ruggengraat van de Surinaamse economie. Hun veerkracht en inzet zijn cruciaal voor duurzame ontwikkeling,” aldus de bewindsvrouw. Ze verwijst daarbij naar initiatieven als het SURGE-project, het NOVA-fonds en het KMO-fonds, die concrete ondersteuning bieden aan startende en groeiende bedrijven.
Kuldipsingh roept deelnemers op om de training ten volle te benutten. “Deze kennis is niet alleen waardevol voor de binnenlandse markt, maar vormt ook een opstap naar internationale groei. Mek’ Sranan Gro’!”
- VES: ‘Valutawet was geen effectief instrument voor koersbeh…..
- Rusland: ‘Ik ben op dit moment voorzitter van NPS’..
- Santokhi waarschuwt voor uitsluiting bij coalitievorming..
- ABOP nu ook aan boord: Zes partijen bereiken overeenstemmin…..
- President Santokhi: ‘Niemand uitsluiten bij coalitievorming…..
- Breaking: NDP en ABOP bereiken akkoord over coalitie..
- Cubaanse man zwaargewond na aanrijding; bestuurder gearrest…..
- Hypocrisie in plaats van principe..
- Nieuwe single van Tasha’s World: einde van twaalf jaar stil…..
- VSB dringt aan op sterk bestuur, beter ondernemingsklimaat …..
- VSB roept nieuwe regering op tot goed bestuur, sterk ondern…..
- President Santokhi: Zorgelijke fouten bij telling stemmen; …..
- Olieprijzen onder druk door OPEC-plannen en Trumps tariefdr…..
- Mungra: geloof in de politiek weggevallen bij veel kiezers..
- Oproep VSB: ‘Met visie, daadkracht en betrouwbaarheid werke…..
- Amerikaanse ambassade herdenkt gevallenen in Suriname tijde…..
- Vlammenzee verwoest opslagruimte in Wanica..
- Handreiking Somohardjo naar HVB in belang van samenleving; …..
- NPS: 500 aangetrokken stembureauleden haalden toets niet..
- PALU: Gekozen partijen moeten beloften waarmaken..
- Naomi Faërber met hart en ziel terug op muzikaal spoor..