Reshmi Oemrawsingh, voorzitter van Greening Red Earth Timber (GREaT) en specialist in bamboetoepassingen, presenteerde een ambitieus investeringsplan voor de bamboesector in Suriname. Dit gebeurde tijdens een bijeenkomst met de regering op maandag 17 februari 2025 op het kabinet van de president. Het plan, dat gericht is op het versneld inzetten van bamboe als duurzaam bouwmateriaal, vormt een belangrijke stap in de transitie naar milieuvriendelijke bouwmethoden.
Tijdens de bijeenkomst benadrukte Oemrawsingh de vele voordelen van bamboe. Zij wees op voordelen zoals behoud van de carbon negatieve status. Bamboe draagt bij aan een duurzaam evenwicht, vooral in een tijd waarin olie- en gasverwerkingen een grotere rol spelen. In tegenstelling tot andere bomen, die bij het kappen afsterven, groeit bamboe na het oogsten weer aan. Sommige aanplanten, die al ruim 350 jaar oud zijn, leveren nog steeds een rijke oogst op. Daarnaast ondersteunt dit het klimaat en natuurherstel. Het gebruik van bamboe bevordert een ecologisch evenwicht, wat een positieve impact heeft op het milieu. Bovendien wees Oemrawsingh, die bamboe ook ‘the gift of the gods’ noemt, op de unieke materiaaleigenschappen. “Volwassen stammen zijn sterk als staal en licht als aluminium,” zei de specialist. Ook vertegenwoordigers van Bamboologic, een organisatie die zich richt op de verwerking, handel en promotie van bamboe, benadrukten samen met GREaT dat de strategische ligging Suriname tot een ideale partner maakt voor Europa en de Verenigde Staten als voornaamste importeurs van bamboe.
President Santokhi benadrukte tijdens de bijeenkomst het belang van het project en gaf de verzekering dat de regering dit initiatief zal ondersteunen. De regeringsleider voegde daaraan toe dat de eerste fase van het project zal worden uitgevoerd in het Ricanaugebied. Een belangrijk aandachtspunt is echter het verkrijgen van de benodigde stukken grond. In verband hiermee zal GREaT verdere onderhandelingen aangaan met het ministerie van GBB. Het project heeft niet alleen het potentieel om de duurzame bouwsector te versterken, maar zal ook bijdragen aan de ecologische balans in Suriname. Hoewel de bamboe zal worden geëxporteerd, streeft GREAT ernaar om de verwerking van het materiaal binnen Suriname te realiseren.
Tijdens de bijeenkomst waren minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening & Milieu (ROM), minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt & Visserij (LVV), onderminister Sieuw Ramsukul van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) en vertegenwoordigers van Bamboologic aanwezig.
Met de steun van de regering en de betrokkenheid van diverse stakeholders komt Suriname dichterbij een groene transformatie.
The post Bamboe potentieel: nieuwe kracht achter duurzame bouw ..
- Gajadien: Drie ministers de laan uitsturen..
- Succesvolle tweede Internationale Business Conference..
- Robinhood haalt uit tegen Flora..
- ‘Bigi Boi’uit UFC gezet..
- Valse streek door de Viagra-politiek: fufuru man registrati…..
- Technici politieke partijen getraind in gebruik digitaal pl…..
- Zorgbonden stellen regering ultimatum..
- ‘Boeke’ van Aptijt in nieuwe track rapper Kans te horen..
- Chanok Poeketie brengt ‘Hembé Köndé’ uit: een lied over lie…..
- Bronto: “PL zal OW opeisen”..
- Vijf jaar Sweetie Coffee: ‘Wij hebben speciale blend met Su…..
- Staatsolie werkt niet mee aan gedenkboek en documentaire ov…..
- Ramdin wordt vandaag gekandideerd voor functie van OAS-secr…..
- Criminelen gaan ervandoor met auto taxichauffeur..
- Clarificatie over personeelsbetalingen Huize Ashiana en bra…..
- BEVOLKINGSBELEID OF BELEIDLOOS BEVOLKEN?..
- VREES ONDER MIGRANTEN..
- President blokkeerde salarissen personeel Huize Ashiana nie…..
- Olie zal verrijken en vergiftigen..
- Nieuwe praktijklessen bij VSO Ilse Labadie helpen meisjes o…..
- Nieuwe stemhokken en stembussen bij komende verkiezing..