Reshmi Oemrawsingh, voorzitter van Greening Red Earth Timber (GREaT) en specialist in bamboetoepassingen, presenteerde een ambitieus investeringsplan voor de bamboesector in Suriname. Dit gebeurde tijdens een bijeenkomst met de regering op maandag 17 februari 2025 op het kabinet van de president. Het plan, dat gericht is op het versneld inzetten van bamboe als duurzaam bouwmateriaal, vormt een belangrijke stap in de transitie naar milieuvriendelijke bouwmethoden.
Tijdens de bijeenkomst benadrukte Oemrawsingh de vele voordelen van bamboe. Zij wees op voordelen zoals behoud van de carbon negatieve status. Bamboe draagt bij aan een duurzaam evenwicht, vooral in een tijd waarin olie- en gasverwerkingen een grotere rol spelen. In tegenstelling tot andere bomen, die bij het kappen afsterven, groeit bamboe na het oogsten weer aan. Sommige aanplanten, die al ruim 350 jaar oud zijn, leveren nog steeds een rijke oogst op. Daarnaast ondersteunt dit het klimaat en natuurherstel. Het gebruik van bamboe bevordert een ecologisch evenwicht, wat een positieve impact heeft op het milieu. Bovendien wees Oemrawsingh, die bamboe ook ‘the gift of the gods’ noemt, op de unieke materiaaleigenschappen. “Volwassen stammen zijn sterk als staal en licht als aluminium,” zei de specialist. Ook vertegenwoordigers van Bamboologic, een organisatie die zich richt op de verwerking, handel en promotie van bamboe, benadrukten samen met GREaT dat de strategische ligging Suriname tot een ideale partner maakt voor Europa en de Verenigde Staten als voornaamste importeurs van bamboe.
President Santokhi benadrukte tijdens de bijeenkomst het belang van het project en gaf de verzekering dat de regering dit initiatief zal ondersteunen. De regeringsleider voegde daaraan toe dat de eerste fase van het project zal worden uitgevoerd in het Ricanaugebied. Een belangrijk aandachtspunt is echter het verkrijgen van de benodigde stukken grond. In verband hiermee zal GREaT verdere onderhandelingen aangaan met het ministerie van GBB. Het project heeft niet alleen het potentieel om de duurzame bouwsector te versterken, maar zal ook bijdragen aan de ecologische balans in Suriname. Hoewel de bamboe zal worden geëxporteerd, streeft GREAT ernaar om de verwerking van het materiaal binnen Suriname te realiseren.
Tijdens de bijeenkomst waren minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening & Milieu (ROM), minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt & Visserij (LVV), onderminister Sieuw Ramsukul van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) en vertegenwoordigers van Bamboologic aanwezig.
Met de steun van de regering en de betrokkenheid van diverse stakeholders komt Suriname dichterbij een groene transformatie.
The post Bamboe potentieel: nieuwe kracht achter duurzame bouw ..
- TotalEnergies blijft sterk presteren ondanks zwakke markt..
- IMF doet negende en laatste beoordeling van Suriname..
- Twee nieuwe leden bij de Krijgsraad van Suriname..
- Acht illegale Guyanese vissers opgepakt door Kustwacht..
- FNBC biedt zuiver goud te koop in SRD..
- PALU zal met SPA en samenwerkingspartners opgaan in ‘nieuwe…..
- Staat Suriname veroordeeld voor weigeren inschrijven gay-ko…..
- John Stuart Pinas..
- Breaking: CBB moet huwelijk 2 koppels zelfde geslacht insch…..
- Ann Lizbeth Woei-A-Tsoi – Oostvriesland..
- Saskia Soelijet Dopo gehuwd Wirodikromo..
- Actiegroep OBS doet dringend beroep op regering voor oploss…..
- Raghoebarsing: ‘Alleen al voor overheidssalarissen februari…..
- Peggy Bouterse en Piet W. mogelijk gehoord als getuigen in …..
- Suriname toont weer nederigheid bij Guyanese claim op Tigri..
- VIDS stelt presidentiële commissie West-Suriname ultimatum..
- Regeringsraad goedkeurt financiering voor gemeenschapsproje…..
- De vele molenstenen om Santokhi’s nek (5): Strubbelingen in…..
- De kracht van industriële hennep: duurzaamheid en economisc…..
- Digitaal platform gelanceerd voor politieke partijen..
- Van Axel Dongen en Chan Jon Chu nieuwe leden Krijgsraad..