De Anton de Kom Universiteit van Suriname heeft nog een geaccrediteerde opleiding erbij. De Bacheloropleiding Onderwijs-en Pedagogische Wetenschappen (OPW) van de Faculteit der Maatschappij Wetenschappen heeft de ‘Toets Nieuwe Opleiding’ van het Nationaal Orgaan voor Accreditatie (NOVA) op 28 oktober 2024 succesvol doorstaan en is per februari 2025 voor 6 jaar geaccrediteerd.
De opleiding OPW is in oktober 2023 gestart en vloeit voort uit de bestaande opleiding Agogische Wetenschappen en Onderwijskunde (A&O). In maart 2021 onderging A&O een interne audit. Onder toezicht van een special daartoe ingestelde OPW commissie is intensief gewerkt aan de verschillende aandachtspunten en aanbevelingen voortvloeiende uit de audit en hiermee het voldoen aan de kwaliteitsstandaarden die aan academische programma’s worden gesteld door het NOVA. Deze prestatie is tot stand gekomen dankzij de inzet van alle betrokkenen. Het managementteam van de AdeKUS, het Decanaat, docenten, studenten, administratief personeel, de Beroepenveldcommissie, de Examencommissie en de Opleidingscommissie hebben allen vanuit hun rol een waardevolle bijdrage geleverd aan dit proces.
De Bacheloropleiding OPW biedt studenten de keuze uit twee afstudeervarianten:Onderwijskunde en Pedagogiek. Na afronding van de studie beschikt de afgestudeerde over kennis en inzicht in de wetenschappelijke grondslagen van leren en ontwikkelen. Afhankelijk van de gekozen afstudeervariant kan de afgestudeerde leer- en ontwikkelingsvraagstukken binnen het onderwijskundige of pedagogische domein – met een specifieke focus op Suriname en de regio – identificeren, kritisch analyseren en oplossingsmodellen aandragen.
De accreditatie betekent niet alleen een erkenning van de kwaliteit van het OPW-programma, maar opent tevens deuren voor verdere groei en ontwikkeling. Inmiddels is er een aanvang gemaakt met de voorbereidingen voor een aansluitende Masteropleiding. De opleiding zal zich blijven inzetten voor voortdurende verbetering en innovatie, zodat toekomstige generaties studenten optimaal worden voorbereid op academische en maatschappelijke functies als onderwijskundige en pedagogische professionals.
- Suriname zet zich op de kaart op Expo 2025 met ‘Source of L…..
- Lloyd de Meza waardeert geliefde met ‘Bouwen met jou’..
- Gerechtelijke vaststelling van vaderschap belicht..
- Strategische Groep oriënteert zich in Guyana op ontwikkelin…..
- NPS wil instituut voor lichamelijke opvoeding en sport..
- Adhin pleit voor fundamentele hervorming van het zorgbeleid..
- Asabina: ‘Belastinghervorming noodzakelijk voor toekomst Su…..
- Raghoebarsing: ‘Suriname heeft moeilijk IMF-programma doors…..
- In zaak K.C.: 30 april beslissing over kantonrechter die za…..
- Lakhai Anend alias Jimmy..
- President Santokhi: “Snijders was een kundig en gedreven va…..
- Dodental ramp in Dominicaanse Republiek nadert 250..
- Regering keurt eenmalige toekenning van SRD 1500 aan ambten…..
- ‘Hajary mag er zijn en laat Hajary klinken’..
- Jonge ondernemer slachtoffer van woningoverval in Paramarib…..
- 41-jarige verdachte aangehouden voor verkoop van illegaal v…..
- 47-jarige die tijdens werkzaamheden door een stroomschok we…..
- Voortvluchtige verdachte aangehouden door Regio Bijstandsdi…..
- Suriname zet stap naar ruimtelijke ontwikkeling met structu…..
- ‘We zijn voordelig herkenbaar met opengevallen plek Belfort…..
- Annelies Joanna Elisabeth Brinkman..