Minister Andrew Baasaron van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie, heeft gisteren tijdens de begrotingsbehandeling in De Nationale Assemblee, de financiële resultaten van het ministerie gepresenteerd. Het totaal aan openstaande schulden bedraagt SRD 47.495.776,58 waaronder meer dan SRD 5 miljoen aan de nutsbedrijven (EBS, SWM en Telesur) ruim SRD 8 miljoen achterstallige huur aan B.Chotelall, bijna SRD 2,8 miljoen huurachterstand bij de Havenautoriteit en drie gerechtelijke vonnissen ter waarde van bijna SRD 27 miljoen.
De resterende begrotingsruimte voor code 6.12 (gebruik van goederen en diensten) voor 2025 was reeds uitgeput, waardoor het noodzakelijk was om een verhoging aan te vragen, wat ook is gebeurd . Deze verhoging is aangevraagd om de volgende extra gedeeltelijke betalingen te kunnen voldoen, voor een totaalbedrag van SRD 11.750.000: nutsbedrijven SRD 1 miljoen; jubilarissen: SRD 2,5 miljoen, gerechtelijke vonnissen SRD 1 miljoen (een deel van het uitstaande bedrag); Havenautoriteit SRD 1 miljoen; B. Chotelall: SRD 1 miljoen.
De situatie inzake de huisvesting is volgens Baasaron urgent. ‘’Het huidige hoofdkantoor op het Nieuwe Haven-complex voldoet niet langer aan de eisen. Voor wie er ooit is geweest: het is werkelijk een trieste situatie”, stelde Baasaron. Ook het pand aan de Saramacca Doorsteek verkeert in slechte staat.
De minister stelde dat er wordt uitgekeken naar een geschikte locatie om het personeel te huisvesten. Op de begroting voor het dienstjaar 2025 is er onder het programma 0.184 (aanschaf bouw en renovatie nieuwhoofd kantoor) een bedrag van SRD 36. 375.000 begroot. “Ook mijn voorgangster heeft uitgekeken naar vestigingsmogelijkheden voor het personeel. Het is helaas niet zover gekomen. We zullen dus uit moeten kijken naar een nieuw gebouw of een huurpand”, aldus Baasaron.
The post Baasaron: ‘Trieste situatie op ministerie’ ..
- CASAS application call – Quality Assurance Manager..
- Breaking: Touw Ngie Tjouw ontheven – Ralim nieuwe directeur…..
- Dienstverlening AUSV hervat op nieuwe locatie.
- Vrouw bekent moord op vriendin; lichaam gevonden in vergevo….
- Dirk Currie beëdigd als Onderwijsminister: ‘Onderwijs vormt…..
- Politici en glibberslangen..
- Salarbaks wil stem zijn voor jongeren en sociaal zwakkeren..
- De hippies die Bowie inspireerden..
- Suriname maakt zich op voor behoud biodiversiteit in partne…..
- 35 jaar moord Gooding..
- Militair ontsnapt na arrestatie met 8 kilo drugs op luchtha…..
- VS overweegt visumborg tot 15.000 dollar voor reizigers uit….
- Vier arrestanten ontsnappen uit cellenhuis Santodorp; één o….
- Internationale partners bevestigen steun aan Suriname.
- Directeur veiligheidsdienst Ramlall plotseling opzijgeschov….
- Veertig studenten geslaagd voor NATIN-opleiding Olie & …..
- Vier arrestanten ontvluchten uit cellenhuis Santodorp; één …..
- Lil Tay wil 18+ OnlyFans-content gaan maken na verjaardag.
- Moorden in de schaduw van de drugshandel in Suriname.
- Atlete Sha’Carri Richardson gearresteerd na vermeende misha….
- Kendrick Lamar deelt zeldzame familiefoto na Super Bowl.