PARAMARIBO — Minister Andrew Baasaron van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft overleg gevoerd met vertegenwoordigers van het bestuur van het KMO-fonds en -unit, de Trustbank Amanah en het Suriname Business Forum (SBF). “Het kennismakingsgesprek bood ruimte voor het uitwisselen van inzichten en het verkennen van gezamenlijke ambities ten aanzien van de verdere ontwikkeling van ondernemerschap in Suriname”, meldt het ministerie in een persbericht.
De delegaties werden vrijdag ontvangen bij EZ. Baasaron sprak daarbij zijn waardering en erkenning uit voor de inzet van SBF, Trustbank Amanah en het KMO-fonds. Hij gaf aan te willen blijven werken aan duurzame en inclusieve groei voor Surinaamse ondernemers.
“Wij moeten Surinamers stimuleren ondernemend te denken en samen de kansen benutten die binnen handbereik liggen”EZ-minister Baasaron
KMO’s
Tijdens de onmoeting met de KMO- en Trustbank Amanah-vertegenwoordigers is afgesproken om de samenwerking verder te intensiveren. Er zal periodiek overleg plaatsvinden om de effectiviteit van het KMO-fonds en de -unit te evalueren en waar nodig te versterken.
Het KMO-fonds werd gestart om de toegang tot financiering voor kleine en middelgrote ondernemingen (KMO’s) te verbeteren. KMO’s kunnen via het fonds financiering verkrijgen tegen een verlaagd rentetarief van 5 procent.
Het fonds, dat wordt beheerd door Trustbank Amanah, en de unit beogen ondernemerschap, innovatie en werkgelegenheid te stimuleren. Via de unit krijgen ze vervolgens de nodige begeleiding. “De toenemende belangstelling vanuit het bedrijfsleven onderstreept de relevantie en het potentieel van het fonds”, aldus EZ. Het ministerie stimuleert dit initiatief vanuit zijn bredere beleidsvisie op economische groei en diversificatie.
SBF
Het Suriname Business Forum onderstreepte tijdens het gesprek het belang van het creëren van een kansrijk ondernemerschapsklimaat en vroeg daarbij bijzondere aandacht voor beleid ten aanzien van lokale inbreng (local content). De organisatie gaf aan dat met name ondernemers in de agrarische sector behoefte hebben aan meer structurele ondersteuning om duurzaam te kunnen groeien.
Baasaron benadrukte het belang van economische diversificatie, met kansen in onder meer de agro-industrie, industriële ontwikkeling en ecotoerisme. Hij gaf aan dat er veel potentie is buiten de olie- en gassector en dat duurzame groei enkel mogelijk is wanneer er wordt geïnvesteerd in de ontwikkeling van mensen en in ondernemerschap met een regionale blik. “Wij moeten Surinamers stimuleren ondernemend te denken en samen de kansen benutten die binnen handbereik liggen”, aldus de minister.
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..
- Onderwijsvernieuwing als antwoord op tekort hoogopgeleiden..
- Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’..
- Cynthia McLeod presenteert Surinaamse klassieker in Brazili…..
- Nieuwe naam voor JusPol in de maak: Monorath wil focus op v…..