Recente documenten verkregen van de Amerikaanse overheid, wijzen erop dat de Guyanese zakenman Azruddin Mohamed, mogelijk een Lamborghini Aventador SVJ Roadster 2020 heeft geïmporteerd tegen een veel te lage aangegeven waarde. Terwijl Mohamed aan de Guyanese autoriteiten verklaarde, dat de waarde USD 75.300 bedroeg, tonen officiële facturen en banktransacties aan, dat de werkelijke prijs bijna tien keer hoger lag, namelijk USD 695.000.
Minister van Binnenlandse Zaken, Robeson Benn, heeft de correspondentie van het Amerikaanse ministerie van Justitie doorgestuurd naar de commissaris-generaal van de Guyana Revenue Authority (GRA). Daarin staat onder meer een factuur van International Speed Consulting Inc, gevestigd in Texas, voor de genoemde Lamborghini met Vehicle Identification Number (VIN) ZHWUN6ZD1LLAO9394. De factuur dateert van 7 oktober 2020 en vermeldt een bedrag van USD 695.000.
Tegelijkertijd werd door Mohamed bij de Guyanese douane een waarde van slechts USD 75.300 opgegeven op een formulier dat dateert van 7 december 2020 en dat betrekking heeft op exact hetzelfde voertuig met hetzelfde VIN.
De GRA heeft tevens bankgegevens verkregen van de Guyana Bank for Trade and Industry (GBTI) waaruit blijkt dat Mohamed tussen 5 en 7 oktober 2020 in drie afzonderlijke betalingen een totaalbedrag van USD 622.000 overmaakte naar International Speed Consulting Inc. Deze betalingen, respectievelijk USD 350.000, USD 250.000 en USD 22.000, waren volgens de overboekingen, bedoeld voor ‘racediensten en onderdelen’, ‘raceondersteuning en reiskosten’ en ‘marketing en reclame’.
Op 23 april 2025 heeft de GRA GBTI formeel gevraagd om alle overdrachten aan deze Texas-gevestigde onderne-ming in de periode van 1 oktober tot 31 december 2020 te verstrekken. Minister Benn stelde dat aanvullende “certificering van zakelijke documenten”, eveneens zal worden aangeleverd.
Deputy Commissioner voor Wetshandhaving en Onderzoek bij de GRA, Rajandra Singh, verklaarde dat deze documenten bevestigen dat Mohamed “een aanzienlijk hoger bedrag” heeft betaald dan hij heeft aangegeven bij de douane. Volgens Singh zijn de documenten verkregen via het Mutual Legal Assistance Treaty tussen Guyana en de Verenigde Staten.
De GRA beschuldigt Mohamed ervan valse informatie te hebben verstrekt om de werkelijke aankoopprijs van de Lamborghini te verbergen. Volgens het douaneorgaan heeft hij bewust valse verklaringen en documenten overlegd, mogelijk in samenwerking met International Speed Consulting Inc, om het bedrag dat aan invoerrechten betaald moest worden, te drukken.
De GRA verzocht de Hoge Raad om Mohamed schuldig te verklaren aan meineed wegens het valselijk verklaren van de waarde van het voertuig, en voor betrokkenheid bij een crimineel en illegaal plan om de douane te misleiden.
Deze zaak benadrukt het belang van transparantie en rechtschapenheid bij de import van luxe goederen, en onderstreept de strijd van de Guyanese autoriteiten tegen belastingontduiking en fraude.
The post Azruddin Mohamed beschuldigd van importfraude Lamborghini ..
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen..
- Ondernemer herkent overlastgever op camerabeelden..
- Recht geheime stemming vertrapt: mensen met beperking slepe…..
- Hok-Ahin-Zeegelaar Anette Rita Magdalena..
- Condoleanceregister voor oud-president Wijdenbosch geopend..
- Amerikaan Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Overstekende voetganger komt om bij aanrijding met pick-up..
- Studententoelage blijft 800 SRD, maar leeftijdsgrens mogeli…..
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Schoolvervoer per direct hervat..
- Vera Helouise Brader..
- Josephine Helouise Carole Padam-Sing..
- Devica Matadien-Kalpoe..
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot eerste Amerikaanse pau…..
- Witte rook uit schoorsteen Sixtijnse Kapel: er is een nieuw…..
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijn…..
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject…..
- Man ingesloten voor seksueel misbruik minderjarige..
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking..
- Stichting K.A.S.E.K.O. en NVMS verzorgen cursus Skrakidron..
- Screening kandidaten..