Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) heeft op vrijdag 21 februari 2025 het district Para aangedaan en wel in het kader van het landelijk project ‘Symposia Jeugdontwikkeling’. De bedoeling van dit project is om middels dialoog met diverse lokale overheidsinstanties, alsook maatschappelijke- en jongerenorganisaties, inzicht te verkrijgen in de kritieke jeugdissues in de diversedistricten.
Het uiteindelijke doel is om de geïdentificeerde vraagstukken gezamenlijk en gecoördineerd integraal aan te pakken in het district. Het project wordt getrokken door het onderdirectoraat Jeugdcentra dat resideert onder het directoraat Jeugdzaken van AWJ. Minister Steven Mac Andrew van AWJ vindt het noodzakelijk dat de nodige aandacht wordt besteed aan jeugdissues, zodat steeds meer vorm kan worden gegeven aan het jeugdbeleid en jongeren worden gesterkt om het juiste pad te blijven bewandelen. Mac Andrew gaf aan dat diverse werkgroepen op nationaal niveau gewerkt hebben aan voorstellen ter verbetering van specifieke issues die de jeugd raken, maar dat het goed is om in de diverse districten na te gaan als er specifieke issues zijn, die dringend oplossing behoeven, zodat hierop ingezoomd kan worden.
De minister riep de jongeren op om zich te richten op hun ontwikkeling en zich onder geen enkele omstandigheid te begeven op het verkeerde pad. De bewindsman verwacht van alle betrokkenen in het district een all hands on deck benadering om de jeugdproblematiek aan te pakken, zodat jongeren direct of op termijn ook kunnen bijdragen aan duurzame ontwikkeling, niet alleen van hun district, maar ook van Suriname. Ook Genti Mangroe, directeur van Jeugdzaken, en Lidia Kago, districtssecretaris van Para, kwamen aan het woord tijdens de opening van het symposium. Mangroe legde nadruk op het belang en de betrokkenheid van de jongeren, actieve organisaties en personen om gezamenlijk de aangekaarteproblemen in Para het hoofd te bieden. De Jeugdraadsleden uit het district, namelijk Magali Pikientio en Georgy Kwadjanie, informeerden de aanwezigen over een aantal issues de jeugd van Para rakende en riepen de aanwezigen op om gezamenlijk te werken aan deze issues. De Jeugdraadsleden gaven aan, datze hun positie nog meer zullen gebruiken om zich in te zetten voor de verbetering van de diverse brandende jeugdissues.
- Staatsolie werkt niet mee aan gedenkboek en documentaire ov…..
- Ramdin wordt vandaag gekandideerd voor functie van OAS-secr…..
- Criminelen gaan ervandoor met auto taxichauffeur..
- Clarificatie over personeelsbetalingen Huize Ashiana en bra…..
- BEVOLKINGSBELEID OF BELEIDLOOS BEVOLKEN?..
- VREES ONDER MIGRANTEN..
- President blokkeerde salarissen personeel Huize Ashiana nie…..
- Olie zal verrijken en vergiftigen..
- Nieuwe praktijklessen bij VSO Ilse Labadie helpen meisjes o…..
- Nieuwe stemhokken en stembussen bij komende verkiezing..
- Al bijna SRD 200 miljoen aan woningfinanciering verstrekt..
- Natelling voor negende volks- en woningtelling begonnen..
- Schoon drinkwater voor dorpen op agenda van ministerie NH..
- Granman Velantie uit ernstige bezorgdheid over kiezerslijst…..
- SURINAME KAN ZICH GEEN FOUTE KEUZES MEER VEROORLOVEN..
- Misiekaba: “Volk verdient beter dan huidige regering”..
- Zwakke wind met af en toe buien in de middag..
- NPS houdt discussie over de mogelijke oplossing voor corrup…..
- Alles om je voor te bereiden op het opzetten en runnen van …..
- Trump voert importheffingen in op staal en aluminium..
- Drinkater SWM is veiligGeen bewijs van verontreiniging..