Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) heeft op vrijdag 21 februari 2025 het district Para aangedaan en wel in het kader van het landelijk project ‘Symposia Jeugdontwikkeling’. De bedoeling van dit project is om middels dialoog met diverse lokale overheidsinstanties, alsook maatschappelijke- en jongerenorganisaties, inzicht te verkrijgen in de kritieke jeugdissues in de diversedistricten.
Het uiteindelijke doel is om de geïdentificeerde vraagstukken gezamenlijk en gecoördineerd integraal aan te pakken in het district. Het project wordt getrokken door het onderdirectoraat Jeugdcentra dat resideert onder het directoraat Jeugdzaken van AWJ. Minister Steven Mac Andrew van AWJ vindt het noodzakelijk dat de nodige aandacht wordt besteed aan jeugdissues, zodat steeds meer vorm kan worden gegeven aan het jeugdbeleid en jongeren worden gesterkt om het juiste pad te blijven bewandelen. Mac Andrew gaf aan dat diverse werkgroepen op nationaal niveau gewerkt hebben aan voorstellen ter verbetering van specifieke issues die de jeugd raken, maar dat het goed is om in de diverse districten na te gaan als er specifieke issues zijn, die dringend oplossing behoeven, zodat hierop ingezoomd kan worden.
De minister riep de jongeren op om zich te richten op hun ontwikkeling en zich onder geen enkele omstandigheid te begeven op het verkeerde pad. De bewindsman verwacht van alle betrokkenen in het district een all hands on deck benadering om de jeugdproblematiek aan te pakken, zodat jongeren direct of op termijn ook kunnen bijdragen aan duurzame ontwikkeling, niet alleen van hun district, maar ook van Suriname. Ook Genti Mangroe, directeur van Jeugdzaken, en Lidia Kago, districtssecretaris van Para, kwamen aan het woord tijdens de opening van het symposium. Mangroe legde nadruk op het belang en de betrokkenheid van de jongeren, actieve organisaties en personen om gezamenlijk de aangekaarteproblemen in Para het hoofd te bieden. De Jeugdraadsleden uit het district, namelijk Magali Pikientio en Georgy Kwadjanie, informeerden de aanwezigen over een aantal issues de jeugd van Para rakende en riepen de aanwezigen op om gezamenlijk te werken aan deze issues. De Jeugdraadsleden gaven aan, datze hun positie nog meer zullen gebruiken om zich in te zetten voor de verbetering van de diverse brandende jeugdissues.
- De politiek en de NPS..
- IMF-missieleider Guscina: ‘Don’t let politicians divide you…..
- Verdachte beschieting na achtervolging ingerekend..
- 24-jarige jongeman loopt schotverwonding op..
- Abop viert verjaardag met terugkeer van Alice Amafo..
- ROS realiseert projecten met steun van het bedrijfsleven..
- AANGIFTE OF VERZOEK..
- Angelo Hyslop schiet basketballers CLD met vrije worpen naa…..
- Kans op ochtendbuien..
- Streven om BBP van Suriname op te trekken naar USD 50.000 t…..
- Verdachte schietpartij ingerekend door RBT..
- Stephen Vincent Delchot (53) Amsterdam 10-2-2024..
- Eerste openlijk homoseksuele imam ter wereld vermoord in Zu…..
- Christiaan Albert Echteld (71) Paramaribo 15-2-2025..
- Rubio: Oekraïne en Europa bij ‘echte’ vredesbes…..
- Sharman: kandidatenlijst VHP zal weerspiegeling zijn van de…..
- Meteodienst: Kortdurende matige buien niet uitgesloten..
- Waarborgsom deelname verkiezing SRD 520.142..
- Essed: DNA zal historische fout maken bij aanname ‘galg-con…..
- PRO-voorzitter Sewcharan wil niet alleen foto van lijsttrek…..
- Defecte waterinstallatie laat Stoelmanseiland zonder drinkw…..