Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) heeft op maandag 30 juni 2025 een gesprek gehad met Francisco Caparros, consultant van de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO). Caparros ondersteunt het ministerie bij de uitvoering van de National Roadmap for Transforming Suriname’s Public Employment Services (PES) 2025-2028. Daarbij verleent hij technische assistentie, vooral aan het onderdirectoraat Arbeidsmarkt.
De consultant heeft de afgelopen periode intensief overlegd met verschillende betrokken partijen. Tijdens de ontmoeting deelde hij belangrijke inzichten en aanbevelingen om de dienst arbeidsbemiddeling (Directe Bemiddeling) te vernieuwen en het arbeidsmarktbeleid te versterken.
Minister Mac Andrew gaf aan dat het noodzakelijk is om de afdeling op meerdere vlakken te verbeteren, zodat werkzoekenden beter geholpen kunnen worden aan een baan in de particuliere sector. Hij benadrukte dat de afdeling Directe Bemiddeling een belangrijke rol speelt binnen het ministerie, dat zich inzet voor meer fatsoenlijk werk in Suriname. Volgens de minister moet AWJ ervoor zorgen dat werkzoekenden voldoende kansen krijgen op de arbeidsmarkt.
Daarnaast wees hij erop dat het aanbod van arbeidskrachten moet aansluiten op de wensen en eisen van bedrijven. Daarom worden via de trainingsinstituten van het ministerie steeds meer vakopleidingen en trainingen georganiseerd, gericht op verschillende sectoren.
Minister Mac Andrew kon zich goed vinden in de voorstellen van Caparros om een duidelijk platform en klankbord op te zetten, zodat werkzoekenden en werkgevers makkelijker directe informatie kunnen krijgen. Hij sprak zijn waardering uit voor de steun van de ILO om de dienst arbeidsbemiddeling te moderniseren.
De consultant benadrukte dat een efficiënt registratiesysteem en goede training van medewerkers essentieel zijn voor een betere dienstverlening. Ook noemde hij het belangrijk om nieuwe programma’s te ontwikkelen en bestaande diensten te vernieuwen. Verder besprak Caparros hoe Surinaamse werkzoekenden meer kansen kunnen krijgen om binnen de CARICOM door te groeien.
Naomi Esajas-Friperson, onderdirecteur Arbeidsmarkt, en Bryan Creebsburg, hoofd Arbeidsbemiddeling, onderschreven het belang van een sterke arbeidsvoorziening bij de uitvoering van het werkgelegenheidsbeleid. Alle partijen kijken positief uit naar de verdere uitvoering van de plannen.
- Petronas en Staatsolie ondertekenen contract voor Blok 66 i…..
- Verkiezingsuitslag zonder bindendverklaring OKB niet rechts…..
- Nieuwe Haven ‘Dordt’ aan Surinamerivier: ‘Natuurlijk diep, …..
- Staatsolie en PETRONAS sluiten productiedelingscontract voo…..
- Politiebrigadier tevens JIT-lid vermoedelijk betrokken bij …..
- OM moet onderzoek doen naar onverantwoord handelen regering…..
- SAB NV introduceert PalmX handsanitizer..
- Staatsolie en Petronas tekenen productiedelingscontract blo…..
- Autodieven actief in Suriname: drie Toyota Vitz gestolen in…..
- Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontra…..
- Oude aardappels in nieuwe uienzakken..
- Ripdeal in plaats van goudroof: politie houdt verdachten aa…..
- R. Kelly met spoed opgenomen in ziekenhuis na overdosis..
- Energiedeskundige roept op tot hervorming petroleumfiscale …..
- Vermoedelijk betrokkenheid politiefunctionaris van JIT bij …..
- Toerismebranding..
- Toekomst landbouw ligt bij jongeren en vrouwen..
- Grootse viering 180 jaar vestiging Nederlandse boeren in Su…..
- Leerlinge (13) steekt medescholiere..
- ECD vernietigd en verwijderd vervallen producten in superma…..
- Voertuigen in beslag genomen in zaak gewapende overval Sun …..