Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) heeft op donderdag 13 februari 2025 het startsein gegeven voor de hovenierscursus in Paramaribo-Noord. Paramaribo is het laatste district in deze ronde, na Wanica, Coronie, Nickerie en Commewijne, dat deze training aangeboden krijgt. De overige districten komen in een andere periode aan de beurt. In Paramaribo ligt de focusvooral op bloementeelt, vanwege de potentie ervan in de stad om bij te dragen aan het stadsimago en toerisme, de handel, export en economie.
Deze zes weken durende training biedt 21 kanszoekende jongeren de mogelijkheid om de basisprincipes van bloemen- en groenteteelt te leren. De cursus wordt gratis aangeboden en deelnemers ontvingen een starterspakket met laarzen, handschoenen en gereedschap. Het onderdirectoraat Jongeren Aangelegenheden (NJA) van het ministerie coördineert het project, terwijl deskundigen van Firdaus Master Gardener de training verzorgen in een tuinderij van een vrijwilliger in de omgeving. Naast het bevorderen van zelfredzaamheid, heeft de training als doel jongeren in Paramaribo aan te moedigen om een toekomst op te bouwen in de tuinbouw. Paramaribo beschikt over veel onbenutte of slecht gebruikte terreinen, verwaarloosde bermen en percelen die uitstekend geschikt zijn voorstadstuinbouw en groenteteelt. Naast educatie en werkgelegenheid kan deze training bijdragen aan stadsverfraaiing en een groenere uitstraling van de stad, wat aansluit bij de Sustainable Development Goals (SDG’s) waaraan Suriname zich heeft gecommitteerd.
Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken wees de deelnemers op de unieke kans die zij hebben gekregen om deze training kosteloos te volgen. Mac Andrew riep de groep op om die investering waard te maken door zich volledig in te zetten en deze kans met beide handen aan te grijpen. Dit is volgens de bewindsman een stap naar een betere toekomst, die begint met de mate van toewijding waarmee de deelnemers de training volgen. De bewindsman verwacht van hen dat ze laten zien dat de investering van het ministerie in hen gerechtvaardigd is. De bewindsman onderstreepte dat bloementeelt niet alleen draait om het kweken van bloemen, maar ook om liefde voor het vak. Bloemen symboliseren liefde en brengen vreugde, waardering en verbondenheid naar de mensen. Als voorbeeld noemde hij Valentijnsdag, een moment waaropbloementelers een belangrijke rol spelen, omdat bloemen dan zoveel mensen met elkaar verbinden.
- Verkiezingen op een Kruispunt..
- Na decennia krijgen bewoners Alkmaar schoon drinkwater..
- Parmessar stelt vragen over voedselveiligheid en distributi…..
- Bromfietser laat leven bij frontale botsing..
- KPS: operatie “Blitz” uitgevoerd afgelopen weekend..
- Nieuw ILO-rapport: Onvoldoende vooruitgang arbeidsmarkt Lat…..
- Duitsland Stijgt naar Wereldwijde Top 5 van Militaire Uitga…..
- Overeenkomst met Benelux over visum en migratie..
- Centrale Bank van Suriname heet binnenkort anders: Chinese …..
- Jaarlijks 15 tot 20 nieuwe gevallen van kinderkanker in Sur…..
- EX-PILOOT BEKRITISEERT BELEID SLM..
- Hovenierscursus voor jongeren in Paramaribo..
- Caricom-top in Barbados wordt ‘cruciale’ meeting..
- Bewoners Alkmaar kunnen rekenen op water uit de kraan..
- Massale opkomst bij 100K+ Massameeting en viering 35 jaar A…..
- Zaaksofficier SPSB II-zaak vraagt uitstel aan kantonrechter..
- Tjatjie maakt muzikale comeback..
- Workshop METT-Assessment inzake Centraal Suriname Natuurres…..
- Kustwacht Suriname houdt twee illegale vissersvaartuigen aa…..
- 8.000 kiezers moeten hun ID-kaart nog ophalen..
- Simons: “Breng me naar de procureur-generaal”..