PARAMARIBO — Nu de beschikking over het nieuwe minimum uurloon is gepubliceerd in het Advertentieblad, is het officieel van kracht. Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken meldt vrijdag in een persbericht dat publicatie donderdag plaatsvond. Het nieuwe minimum uurloon van SRD 52,47 geldt per 1 april.
Dit loon komt volgens AWJ volledig overeen met het voorstel dat de Nationale Loonraad eerder aan minister Steven Mac Andrew had gedaan. Het departement benadrukt dat het minimumloon de wettelijke ondergrens is voor beloning en niet bedoeld is als een vast loonbedrag voor alle werknemers. “Werkgevers zijn wettelijk verplicht om tenminste het minimum uurloon te betalen, maar hebben alle vrijheid om een hoger uurloon overeen te komen”, wordt verduidelijkt.ADVERTISEMENT
De voorlichtingsafdeling van het ministerie zal de komende dagen via haar arbeidstips informatie verstrekken over de rechten en plichten van werkgevers en werknemers met betrekking tot de wet Minimumloon. Ook zal de Arbeidsinspectie streng toezien op de naleving van deze wet.
- NDP: Elkaar ondersteunen met Ied-ul-Fitr..
- President Santokhi roept op tot vrede en respect tijdens Ie…..
- JIT schakelt illegale landingsbaan uit..
- IMF WAS NIET ONVERMIJDELIJK..
- ACHTERBLIJVERS..
- PCCC-instituutstudent Chantarella Wolfenbuttel: “Elke vrouw…..
- Regenbuien voorspeld voor laatste dag maart..
- Politiebericht over visser die vermoedelijk over boord is g…..
- Trump uit frustratie over Poetin, overweegt sancties tegen …..
- Ricardo Andro meer bekend als Rieke Proces (72) Rotterdam 2…..
- Ingrid Schoon (64) Paramaribo Suriname 23-3-2025..
- Jerrel Pawiroredjo: De NPS laat zich niet wegjagen..
- Overheidsfunctionarissen leren internationaal onderhandelen..
- Ex-Biza minister: Deze chaos had voorkomen kunnen worden..
- Wederom illegale landingsbaan onklaar gemaak te Tibiti-Wita…..
- Paul Somohardjo: ‘Bijzonder dat ik kon vasten’..
- Israëlisch leger bekent dood journalist Hossam Shabat in Ga…..
- Denemarken Vervroegt Militaire Dienstplicht voor Vrouwen..
- OKB-voorzitter trekt aan de bel: ‘Liaison officers gedragen…..
- KGB-kolonel Oleg Gordievsky, een van de grootste helden van…..
- Anti Fraude Platform constateert kardinale fouten bij hoofd…..