Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ), heeft vandaag, dinsdag 10 juni, de 113e sessie van de International Labour Conference (ILC) in Genève, Zwitserland, toegesproken. De conferentie wordt gehouden van 2 tot en met 13 juni.
In zijn toespraak ging Mac Andrew in op het rapport van de directeur-generaal van de International Labour Organization (ILO). Hij benadrukte daarbij het belang van de onderlinge samenhang tussen rechten, werkgelegenheid en economische groei (‘de rights-jobs-growth nexus’). Volgens de minister kan deze benadering, mits in goede samenwerking met sociale partners, leiden tot Decent Work en sociale rechtvaardigheid. ‘’Daarbij zijn sociale dialoog en naleving van internationale arbeidsnormen essentieel’’, aldus Mac Andrew. ‘Rights-jobs-growth nexus’ is steeds centraler komen te staan in de visie van de ILO en andere multilaterale instellingen die streven naar een inclusieve en duurzame ontwikkeling.
Mac Andrew verblijft sinds zondag 8 juni in Genève en keert op vrijdag 13 juni terug naar Suriname. Hij wordt vergezeld door een tripartiete delegatie bestaande uit:
Glenn Piroe, onderdirecteur Juridische en Internationale Zaken (JIZ) op het ministerie;
Brian Creebsburg, hoofd Arbeidsbemiddeling;
Kamlesh Ganesh, vertegenwoordiger van de VSB, en
Mayra Finsy-Sedoc, vertegenwoordiger van RAVAKSUR.
De delegatie is al sinds 1 juni aanwezig in Genève en neemt dagelijks deel aan diverse commissievergaderingen en plenaire sessies. De delegatie krijgt ondersteuning van de Surinaamse ambassade in Zwitserland, in het bijzonder van ambassadeur Aroen Jadoenathmisier en Mariska van der Meer. De onderwerpen van de conferentie zijn dit jaar onder andere:
Biological Hazards in the Working Environment (biologi-sche gevaren (risico’s) die werknemers kunnen tegenkomen op of via de werkplek. Het gaat hierbij om organismen of biologische stoffen die ziekten of gezondheidsproblemen kunnen veroorzaken).
Decent Work in the Platform Economy (waardige arbeidsvoorwaarden te garanderen voor mensen die werken via digitale platforms).
Transition to Formality to Promote Decent Work (de overgang van informeel naar formeel werk bevorderen om waardig werk te garanderen).
Deze thema’s zijn van groot belang voor Suriname, gezien de nasleep van de covid-pandemie, de groei van Business Process Outsourcing (BPO-sector/uitbesteding van bedrijfsprocessen) en het vraagstuk van informele arbeid. De conferentie beoogt dat de besprekingen over biologische gevaren en platformwerk op termijn uitmonden in nieuwe internationale conventies.
Daarnaast zal minister Mac Andrew op woensdag 11 juni deelnemen aan een High Level Event van de ILO en UNICEF, waar een rapport over de meest recente cijfers met betrekking tot kinderarbeid wereldwijd wordt gepresenteerd. Op 12 juni woont hij de jaarlijkse bijeenkomst van de Global Coalition for Social Justice bij, alsook een overleg met Caribische ministers van Arbeid en Ana Virginia Moreira Gomes, regionaal ILO-directeur voor Latijns-Amerika en het Caribisch gebied.
The post AWJ-minister benadrukt Decent Work tijdens toespraak op ILO-conferentie ..
- Oproep VSB: ‘Met visie, daadkracht en betrouwbaarheid werke…..
- Amerikaanse ambassade herdenkt gevallenen in Suriname tijde…..
- Vlammenzee verwoest opslagruimte in Wanica..
- Handreiking Somohardjo naar HVB in belang van samenleving; …..
- NPS: 500 aangetrokken stembureauleden haalden toets niet..
- PALU: Gekozen partijen moeten beloften waarmaken..
- Naomi Faërber met hart en ziel terug op muzikaal spoor..
- PL: “Volk heeft recht op werkelijke verkiezingsuitslag”..
- ‘Inflatie ondermijnt koopkracht en belastingstructuur’..
- VSB dringt aan op goed bestuur en stabiel investeringsklima…..
- Bhola: hertellingen bij 30 stembureaus..
- Joan Nibte (A20): “OKB in gebreke gebleven”..
- Asabina: “Zorgwekkende ontwikkelingen in verkiezingsproces …..
- 225 stembiljetten vermist bij stembureau 333 in Wanica; pol…..
- Samenwerking NPS en NDP biedt kans om natievorming te bevor…..
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..
- Politie sluit 28-jarige op die inrijdt op dief..
- Drs. Wim Bakker kritisch over mogelijke samenwerking NPS en…..