Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ), heeft met grote verbazing kennisgenomen van berichten in de media en op sociale media over een missive, waarin de goedkeuring is vastgelegd voor de huur van een pand in Nickerie voor de tegenwaarde van USD 8000 per maand.
De verbazing van het ministerie betreft met name de onjuiste en ongegronde conclusie dat de eigenaar van het pand de totale huursom van USD 96.000 voor een heel jaar, in één keer vooruitbetaald zou krijgen. Deze bewering is onjuist, staat nergens in de missive en is ook nooit besproken of overeengekomen. Bovendien is een vooruitbetaling van deze aard comptabel niet toegestaan. De procedure is als volgt: na afloop van elke maand dient de verhuurder een nota in over de betreffende maand. Pas na goedkeuring door het ministerie van Financiën, wordt tot betaling overgegaan.
Dergelijke uitlatingen brengen niet alleen het ministerie, maar ook de eigenaar van het pand onnodig in diskrediet, terwijl alle comptabele regels zorgvuldig zijn nageleefd. Het ministerie benadrukt dat het proces tot huur van het pand reeds langer dan een jaar gaande is. Dit proces kende vertraging, onder andere vanwege budgettaire beperkingen en een eerder verzoek om de huur aan te houden. Inmiddels is het traject in de afrondende fase beland. Dat betekent echter niet dat het is afgerond – er moet nog een administratieve procedure worden doorlopen die uiteindelijk zal leiden tot de ondertekening van de huurovereenkomst.
Om praktische redenen is de ingangsdatum voorlopig bepaald op 1 augustus 2025. De reden voor de voorgenomen huur is dat de afdelingen van het ministerie momenteel niet adequaat zijn gehuisvest. Na beoordeling van meerdere opties, is vorig jaar gekozen voor het pand in kwestie.
Het ministerie bedankt de media die – na persoonlijk contact – de betreffende onjuiste zinsnede inmiddels hebben verwijderd uit hun berichtgeving.
The post AWJ: Geen sprake van vooruitbetaling van USD 96.000 voor huurpand ..
- Schalkwijk: men moet niet te voorbarig zijn en de officiële…..
- Nieuwe dageraad voor Suriname..
- Cedric veroordeeld voor uitvoer 322 gram cocaïne in zuurgoe…..
- Van 4 naar 40 miljard: Leiderschap als motor voor Surinames…..
- Arbeidsinspecteurs getraind in handhaving Wet Werkvergunnin…..
- e-Gov geeft verklaring over verkiezingsdashboard..
- Vertrouwen..
- No Name stunt tegen Kampoe 2..
- 72-jarige vrouw komt om het leven bij brand in woning aan A…..
- KPS roept eigenaren geparkeerde trucks op berm Willem Campa…..
- Santokhi bood presidentschap aan Rusland en Brunswijk..
- Parmessar: Controle processen-verbaal verloopt veel te traa…..
- Oproep..
- 72-jarige bedlegerige vrouw omgekomen bij woningbrand..
- Niets dan lof voor afzwaaiende Bibis-minister Ramdin..
- Japan doneert 200 boeken aan Surinaams Diplomaten Instituut..
- Kluis met waardevolle bezittingen buitgemaakt bij overval o…..
- DE ONDERHANDELINGSTAFEL..
- Quick Response Team West operationeel..
- Na 50 jaar hanengevecht zorgzaam omgaan met Mama Sranan..
- OAS-missie signaleert tekortkomingen bij verkiezingen in Su…..