Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J) heeft op maandag 30 juni 2025 overleg gehad met ILO-consultant Francisco Caparros. Dit gesprek vond plaats in het kader van de implementatie van de recent aangenomen National Roadmap for transforming Suriname’s Public Employment Services (PES) 2025-2028.
Caparros, die intensieve consultaties heeft gevoerd met diverse belanghebbenden, deelde belangrijke inzichten en aanbevelingen om de ‘Public Employment Service’ (Directe Bemiddeling) te moderniseren en het arbeidsmarktbeleid te verbeteren. Minister Mac Andrew benadrukte het belang van een grondige upgrade van de Directe Bemiddeling, zodat werkzoekenden beter kunnen worden geholpen bij het vinden van een baan in de particuliere sector.
“De afdeling Directe Bemiddeling is cruciaal voor AW en J, dat binnen de regering verantwoordelijk is voor het bevorderen van Decent Work in Suriname,” aldus de minister. De bewindsman gaf aan dat het aanbod van arbeidskrachten beter moet aansluiten bij de eisen van werkgevers. Daarom worden via trainingsinstituten van het ministerie stappen gezet om het trainingsaanbod uit te breiden met gerichte beroepsopleidingen voor verschillende sectoren.
Mac Andrew steunt de aanbevelingen van Caparros om via een zichtbaar klankbord en platform de communicatie tussen werkzoekenden en werkgevers te verbeteren. Hij toonde zich tevreden over de ondersteuning vanuit de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) bij de modernisering van de openbare arbeidsvoorziening.
Consultant Caparros onderstreepte het belang van een efficiënt registratiesysteem en gedegen training van medewerkers, om zo een betere dienstverlening te kunnen bieden. Daarnaast benadrukte hij de noodzaak voor nieuwe diensten en programma’s, en het vernieuwen van bestaande.
Ook de mogelijkheden voor Surinaamse staatsburgers om binnen de Caricom arbeidsmarktkansen te benutten, kwamen aan bod. Naomi Esajas-Friperson, onderdirecteur Arbeidsmarkt bij AW en J, en Bryan Creebsburg, hoofd Arbeidsbemiddeling, bevestigden het belang van een goede openbare dienst voor arbeidsvoorziening. Allen hebben een positieve kijk op de verdere implementatie van deze dienst.
- Business Talk: ‘Olie en gas brengen veel kansen, maar ook v…..
- Wang pleit voor versterking van productie en ondernemerscha…..
- Vandaag veel onweersbuien..
- Duo op heterdaad betrapt bij diefstal gascilinders..
- Herdenkingsmonument Nieuw Nickerie in gebruik genomen..
- Koi Carper wint eerste finale rematch van De Arend..
- Arrestaties bij verboden Pride-mars in Istanbul, hoge opkom…..
- Penitentiair ambtenaar verdacht van aanranding blijft op vr…..
- Verdachten in verzekering gesteld wegens bedreiging en vern…..
- John Armand Leming (71) Arnhem 24-6-2025..
- Rollings Fariek (25) Paramaribo suriname 27-6-2025..
- Ondernemingen Cohort 4 SURGE-programma volgen MEL-workshop..
- Dodelijk verkeersongeval met pick-up in Wageningen..
- Santokhi stelt toetreding tot DNA uit: “Voorkomen van stuur…..
- Brute roofoverval Carolinakreek: slachtoffer mishandeld..
- Adhin: De burger verwacht geen theater, maar waarachtige ve…..
- DNA-voorzitter Adhin: “ons volk heeft oplossing nodig, geen…..
- In verkrachtingszaak: Advocaat Algoe pleit voor vrijspraak …..
- Adhin wil daadkrachtig parlement: “Elke leiding drukte haar…..
- VHP geeft strijd om presidentschap nog niet op..
- Column: Borrelpraat no. 878..