Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J) heeft op maandag 30 juni 2025 overleg gehad met ILO-consultant Francisco Caparros. Dit gesprek vond plaats in het kader van de implementatie van de recent aangenomen National Roadmap for transforming Suriname’s Public Employment Services (PES) 2025-2028.
Caparros, die intensieve consultaties heeft gevoerd met diverse belanghebbenden, deelde belangrijke inzichten en aanbevelingen om de ‘Public Employment Service’ (Directe Bemiddeling) te moderniseren en het arbeidsmarktbeleid te verbeteren. Minister Mac Andrew benadrukte het belang van een grondige upgrade van de Directe Bemiddeling, zodat werkzoekenden beter kunnen worden geholpen bij het vinden van een baan in de particuliere sector.
“De afdeling Directe Bemiddeling is cruciaal voor AW en J, dat binnen de regering verantwoordelijk is voor het bevorderen van Decent Work in Suriname,” aldus de minister. De bewindsman gaf aan dat het aanbod van arbeidskrachten beter moet aansluiten bij de eisen van werkgevers. Daarom worden via trainingsinstituten van het ministerie stappen gezet om het trainingsaanbod uit te breiden met gerichte beroepsopleidingen voor verschillende sectoren.
Mac Andrew steunt de aanbevelingen van Caparros om via een zichtbaar klankbord en platform de communicatie tussen werkzoekenden en werkgevers te verbeteren. Hij toonde zich tevreden over de ondersteuning vanuit de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) bij de modernisering van de openbare arbeidsvoorziening.
Consultant Caparros onderstreepte het belang van een efficiënt registratiesysteem en gedegen training van medewerkers, om zo een betere dienstverlening te kunnen bieden. Daarnaast benadrukte hij de noodzaak voor nieuwe diensten en programma’s, en het vernieuwen van bestaande.
Ook de mogelijkheden voor Surinaamse staatsburgers om binnen de Caricom arbeidsmarktkansen te benutten, kwamen aan bod. Naomi Esajas-Friperson, onderdirecteur Arbeidsmarkt bij AW en J, en Bryan Creebsburg, hoofd Arbeidsbemiddeling, bevestigden het belang van een goede openbare dienst voor arbeidsvoorziening. Allen hebben een positieve kijk op de verdere implementatie van deze dienst.
- Minister Ramadhin levert eerste Surinaamse bijdrage aan pre…..
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uit…..
- SEOB: Wisselkoers, staatsschuld en begrotingstekort nog gro…..
- Culturele Unie Suriname roept op tot eenheid: “Onze vrijhei…..
- OM eist 30 jaar celstraf voor moord en wegmaken lijk..
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst..
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Surina…..
- Santokhi op 1 juli: reflecteren op verleden om eenheid en h…..
- BEP waarschuwt: “Ongelijke verdeling olie-inkomsten kan nie…..
- Parlement opent zittingsperiode 2025-2030..
- Gesprek tussen president Santokhi en NDP-voorzitster Simons..
- Brunswijk: “Geen angst voor oppositie – ABOP verdient waard…..
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig best…..
- Meer dan 10 kinderen blijven regulier onderwijs volgen door…..
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had rech…..
- ABOP: “De strijd van onze voorouders is het fundament van w…..
- Keti Koti – Wij herdenken. Wij vieren. Wij blijven waakzaam…..
- Ashwin Adhin en Ronnie Brunswijk respectievelijk voorzitter…..
- Combe Markt schenkt naaimachines: nieuwe hoop voor vrouwen …..
- In Memoriam Patricia Etnel..
- Geen lange rijen meer: KPS lanceert digitaal portaal voor v…..