Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J) heeft onlangs overleg gehad met het bestuur van de Surinaamse Vereniging van Assurantie Maatschappijen (SURVAM) over knelpunten bij de uitvoering van de Surinaamse Ongevallenregeling (SOR). Deze regeling verplicht werkgevers om hun werknemers te verzekeren tegen bedrijfsongevallen, met dekking bij letsel, arbeidsongeschiktheid of overlijden als gevolg van het werk.
ADVERTENTIE
SURVAM benadrukte dat de berekening van uitkeringen moet worden gebaseerd op een correct vastgesteld dagloon van de werknemer. Daarom pleit de vereniging ervoor dat de ingangsdatum van het minimumloon samenvalt met het kalenderjaar, waarmee ook het nieuwe SOR-jaar start. Momenteel begint de verzekering per januari, terwijl het minimumloon pas per 1 april wordt aangepast.
Minister Mac Andrew erkende deze discrepantie en legde uit dat het ministerie werkt met de consumentenprijsindex (CPI) per 31 december, die pas eind januari wordt gepubliceerd, waarna de Nationale Loonraad het minimumloon kan vaststellen. Hij gaf aan open te staan voor dialoog en samenwerking om oplossingen te vinden en de naleving van de wet door alle werkgevers te verbeteren.
Beide partijen benadrukten het belang van een duurzame samenwerking, niet alleen voor het aanscherpen van beleid en wetgeving, maar ook voor de capaciteitsversterking van de Arbeidsinspectie als toezichthouder. SURVAM zal haar visie en voorstellen binnenkort aan het ministerie voorleggen.
Namens SURVAM waren aanwezig Robert Kasanawi, Petty Mahabiersingh, Manoj Parsan en Rayen Soeltaansingh. Minister Mac Andrew werd bijgestaan door deskundigen van zijn ministerie.
- President opent woningbouwproject Pan American in Nickerie..
- Woningbouwproject ‘City of Waterloo’ geopend..
- “Barmhartige Samaritaan” uit eigen huis gezet door verdacht…..
- Regen en bewolking houden aan..
- Vrouw aangehouden die drugs in pepermunt verpakking wilde s…..
- Partij van weggestuurde premier Montenegro opnieuw grootste…..
- Kenneth Siegfried Aaron (70) Zaandam 16-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Iedereen voor zijn eigen zak, wat …..
- Simons pleit voor controlesysteem binnen de rechterlijke ma…..
- DA’91 heeft volle aandacht voor het binnenland..
- Durham: Geen 2e peiling vanwege kritiek en ongewijzigde sit…..
- Paul Somohardjo neemt definitief afscheid van de politiek..
- Financieringsmogelijkheden voor woningbouw een fata morgana…..
- AdeKUS kan vraag naar aquatische biologen niet aan..
- Bronto Somohardjo nieuwe leider van Pertjajah Luhur..
- Mamio Dance Festival: ode aan Michael Jackson, terug naar d…..
- Ramadhin: “Roep om betere zorg gehoord en beantwoord”..
- Column: Borrelpraat no. 872..
- Somohardjo: VHP komt met Javaanse vicepresidentskandidaat..
- Nationaal Archief Suriname en Nederland versterken samenwer…..
- USV: ‘Wij vragen geen ode – wij vragen om daden’..