PARAMARIBO — Elton K. keek vol ongeloof toen hij maandag tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar werd veroordeeld door rechter Roy Elgin. De man probeerde in december in een voertuig in te breken nabij de ingang van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo, maar werd op heterdaad betrapt door de eigenares van de auto die op dat moment samen met haar broer vanuit het terrein van de Spoed Eisende Hulp(SEH) naar buiten liep. De inbreker stapte snel uit het voertuig en probeerde zich uit de voeten te maken. Echter, nog voordat hij in zijn gereedstaande auto kon stappen werd hij aangehouden door de benadeelden.
Mishandeld door omstanders
“Het is helemaal niet waar dat ik wilde stelen. Ik rijd taxi daar”, ontkende Elton K. stellig toen de rechter hem vroeg wat hij in de auto deed. “Ik zag een tas uit de auto hangen en ik wilde het nemen en aan de security geven”, verklaarde hij verder. Op de vraag waarom hij wilde vluchten zei Elton K. dat hij werd mishandeld door omstanders. “Ik heb zelf de security gevraagd om de politie te bellen”, luidde zijn verklaring. Een politieman die als getuige werd gehoord zei aan de rechter dat er genoeg bewijzen waren tegen de man. Zo bleek uit het plaatselijke onderzoek van politie dat het achterportier van de auto was geforceerd. Daarnaast waren er ook krasjes bij de deurhendel die duidelijk kort daarvoor waren gemaakt. Volgens de getuige wezen deze zaken erop dat Elton K. hardhandig het portier heeft opengemaakt.
Verklaringen niet aannemelijk
Officier van justitie Sudesh Sewgobind benadrukte net als de rechter dat de verklaringen van de man logisch lijken, maar niet aannemelijk zijn. Hij vermoedt dat de metalenstaaf, knijptang en het mes dat in de auto van Elton K. zijn gevonden als breekwerktuig werden gebruikt. “Wat deed u met die in uw auto?”, vroeg de vervolgingsambtenaar. “Ik rijd een oude auto en het komt vaak voor dat ik mijn wagen zelf moet repareren, dan gebruik ik deze gereedschappen”, antwoordde de man.
Recidivist
De officier van justitie merkte verder op dat Elton K. tussen 2014 en 2022 al vier keer is veroordeeld voor diefstal. Hij eiste een straf van 2 jaar onvoorwaardelijk tegen de man. “Dat was mijn verleden. Ik ben nu helemaal veranderd”, zei Elton K. daarop. Advocaat Krish Boendie die hem juridisch bijstond vroeg om vrijspraak omdat er volgens de raadsman onvoldoende bewijs was tegen zijn client. “De man is ook nog mishandeld geworden”, merkte Boendie op.” Ik heb spijt van mijn handelingen en dat ik daardoor nu in de bak zit”, zei Elton K. in zijn laatste woord. Rechter ging Elgin iets lager dan de voorgestelde straf en veroordeelde hem tot 1 jaar en 6 maanden.
- Kick-off Project “Facilitaire Verbetering Mandirs”..
- Nou ja..
- Wood Mackenzie: Inkomsten blok 58 gebruiken voor blok 52..
- Muziekauteursrechten..
- Bewoners dakloos na verwoestende brand in appartement..
- Santokhi: “A bun wroko mus’ go doro!”..
- Lijk aangetroffen in bushuisje te Zanderij..
- Werkgroep Armoedegrensbepaling houdt workshop..
- Kabinet van de President ondersteunt mandirs..
- Op weg naar 25 mei: Suriname moet heel bewust kiezen..
- PALU: IMF-beleid creëert inflatie-tijdbom..
- SLB versterkt lokale aanwezigheid in Suriname..
- Regering blijft zich inzetten voor woningbouw en volksgezon…..
- Gemeenschapsbossen een belangrijke financieringsbron binnen…..
- Suriname ondertekent eerste IDA-project om veerkracht tegen…..
- Cultureel erfgoed uitdragen tijdens ‘World Expo 2025 Osak…..
- Zorgboerderij Creola biedt jongeren in Saramacca nieuwe kan…..
- Ambtenaren wachten al 20 jaar op bevordering..
- Wereld reageert op botsing Zelenskiy-Trump in Oval Office..
- RSS Barracuda versterkt Surinames maritieme veiligheid en i…..
- ‘Particuliere scholen vervullen specifieke behoefte Surinaa…..