Poetini Atompai, gekozen NPS-DNA-kandidaat, zal bewilligen om zitting te nemen in het parlement. In gesprek met ABC online nieuws, zei hij, dat hij blijft bij zijn eerdere voornemen te dienen als parlementariër in plaats van te gaan voor een bestuurlijke functie. “Bewilligen is wat ik altijd heb gezegd”, aldus Atompai.
Verder staat hij in nauw contact met de NPS-voorzitter bij de gesprekken voor het vormen van een nieuwe coalitie. Vanuit de campagne die Atompai heeft gevoerd, zal hij zich via De Nationale Assemblee (DNA), sterk maken voor het sociale beleid. “Met zes zetels kan je bepaalde afwegingen maken. En als ik naar mijn campagne kijk en naar alles wat ik wil gaan doen, denk ik dat ik vanuit het parlement kan helpen bewerkstelligen wat ik heb beloofd”, aldus Atompai.
Volgens de politieofficier en voorzitter van de politiebond, is er een duidelijke rol weggelegd voor partijgenoot Raoul Hellings in de ontwikkeling van het land. “Hellings is een van onze stemmentrekkers. Er is zeker iets voor hem weggelegd. Er is veel werk te verrichten om Suriname vooruit te helpen, en daarvoor zullen we veel mensen nodig hebben”, aldus Atompai.
Wat betreft zijn positie binnen het korps en de politiebond, zegt Atompai weten dat hij momenteel op non-actief is bij het Korps Politie Suriname en dat hij zijn voorzittersrol bij de bond stapsgewijs aan het afbouwen is. Ook ging Atompai in op de dynamiek binnen de coalitie, in het bijzonder de relatie tussen de NPS en NDP. “Binnen de NPS leven er bij de oudere leden sterke gevoelens richting de NDP, vanwege de geschiedenis. Die kritiek moet erkend en gewaardeerd worden. Maar tegelijkertijd moeten we vooruit. We kunnen niet blijven hangen in het verleden”, aldus Atompai.
Over de plannen voor de nieuwe regering is Atompai duidelijk: “We moeten niet denken in termen van ‘wat pakken we als eerste aan’. Wat gisteren een probleem was, is dat vandaag nog steeds. Er moet een gezamenlijk beleid komen dat we kunnen uitvoeren in het belang van Suriname. We moeten niet herhalen wat de afgelopen vijf jaar is misgegaan”, aldus Atompai.
The post Atompai: ‘We moeten niet herhalen wat afgelopen vijf jaar is misgegaan’ ..
- Bentley breekt records 🏁Meer winst in 4 jaar dan in eerste …..
- Illegale sloop monument aan Dr. J.F. Nassylaan stopgezet..
- Mexicaanse kartels rekruteren buitenlandse ex-militairen: e…..
- Politie over bootongeval: 3 overleden, 4 vermist en 5 gered..
- Politiebericht: Zeker drie doden, vier vermisten en vijf ov…..
- Monumentenzorg: Illegale sloop monument Nassylaan stopgezet..
- Bootongeval: 5 overlevenden, 3 lichamen geborgen, 4 vermist..
- Vijf overlevenden bij bootongeval op de Marowijne rivier; d…..
- NDP: Tragisch bootongeluk schokt ons diep..
- Yorka supu..
- Nieuw MRI Flow-gebouw opgeleverd na 17 jaar voorbereiding..
- Zes politieke partijen tekenen regeerakkoord..
- TotalEnergies bereidt nieuw olieonderzoek voor in Suriname..
- Jorka Supu..
- TotalEnergies dient plannen in voor geplande offshore olie-…..
- NDP en NPS betuigen medeleven dodelijke bootramp bij Albina..
- Tweede Kamer vergadert over visumvrij reizen voor Suriname..
- Nieuwe regeercoalitie zet koers uit met ondertekenen akkoor…..
- Suriname-Puerto Rico..
- D66 wil visumplicht voor Surinamers zo snel mogelijk versoe…..
- NPS leeft mee met slachtoffers tragisch bootongeluk Marowij…..