De verdachte Astrid V. heeft in afwezigheid van haar broer aanzienlijke vernielingen aangericht in diens woning. De broer deed aangifte van vernieling en bedreiging met brandstichting. Voor deze feiten stond Astrid op woensdag 12 februari voor de rechter, waar zij alle beschuldigingen ontkende.
Toen de broer van Astrid zich op 8 november vorig jaar na zijn werk thuis begaf, merkte hij dat de shutters van zijn woning kapotgeslagen waren en de gordijnen eruit waren getrokken. In zijn woning zag hij dat specerijen op de grond waren gegooid, borden stukgeslagen waren, beddenlakens en andere goederen verdwenen waren en dat zijn spaargeld niet te vinden was.
Ook was zijn gascilinder weggenomen, maar die vond hij later terug op zijn achtererf. Zelfs zijn tweepits gasfornuis was vernield.
Op zijn achtererf ontdekte hij een brandstapel die reeds was uitgebrand. Op basis hiervan vermoedde hij direct dat zijn zus Astrid betrokken was, aangezien zij eerder had geprobeerd zijn voertuig en woning in brand te steken.
Astrid werd opgespoord en aangehouden. Ze verklaarde dat zij zich inderdaad schuldig had gemaakt aan vernieling en poging tot brandstichting, maar gaf verder aan zich niets meer te herinneren. “Bekend is dat Astrid in het verleden onder behandeling was van een psychiater,” aldus de broer. Hij vermoedt dat zij belangrijke documenten van hem heeft verbrand, omdat hij die nergens kon vinden.
Uit buurtonderzoek bleek dat Astrid vaker tegen zichzelf tekeergaat en met zichzelf praat. Buren hebben gezien hoe zij probeerde de deur van de woning van haar broer open te schoppen en, toen dat niet lukte, de shutters kapotsloeg. Ook hoorden buren glas breken en roken zij een brandlucht. Een buurvrouw zag dat de rook van de achterzijde van de woning van haar broer kwam en begaf zich daarop weer naar binnen.
Gebleken is dat Astrid recentelijk een gevangenisstraf heeft uitgezeten en weer in vrijheid was gesteld. Haar broer verzocht de rechter om Astrid langer vast te houden en haar desnoods gedwongen psychische begeleiding te laten krijgen.
De rechter heeft de gevangenhouding van Astrid bevolen en stelde de zaak uit naar 26 maart, zodat enkele getuigen gehoord kunnen worden in verband met haar ontkenning.
- Politiebureau Nieuwe Haven, vernoemd naar “Herman E. Goodin…..
- Regering neemt besluiten met betrekking tot het bestrijden …..
- Onduidelijkheid binnen SPA over lijsttrekkerschap..
- Telesur in transformatie naar NV..
- OPTSU: een nieuwe politieke partij voor Suriname..
- Leegstaande panden..
- President Santokhi in Barbados voor deelname aan Caricom-to…..
- Actiegroep OBS houdt prikactie, dient petitie in bij vicepr…..
- Inclusieve Dans en Spoken Word in Suriname..
- President neemt deel aan 48e CARICOM Heads of Government..
- Elf SAO-cursisten ronden lastraining succesvol af..
- Toneelstuk ‘Het waarom beantwoord’..
- BLTO vraagt president interventie voor betalen overuren..
- Presidentiële Werkgroep pakt klachten over grondaanvragen a…..
- Nieuwsvoorziening op ABC website weer optimaal..
- Voor visum-vrij reizen naar Europa moet Suriname illegalen …..
- Ambassadeur Van Lierop: ‘Het zou heel vreemd zijn als wij o…..
- Initiatiefnemers OPTSU hebben geen politieke ambitie..
- Honduras verlengt uitleveringsverdrag met VS..
- ‘Het waarom beantwoord’ in Theater Thalia..
- Plempie ontkent gewapende kettingroof, maar blijft aangehou…..