Tekst en beeld Edwien Bodjie
PARAMARIBO — “We willen levensverzekeringen toegankelijk en begrijpelijk maken. Er leeft nog steeds het idee dat die alleen voor rijke mensen zijn, maar dat is gewoon niet waar.” Dat verklaarde Audrey Berenstein, retailmanager van verzekeringsmaatschappij Assuria, tijdens het pop-up event van het bedrijf tegenover de Ware Tijd.
Met deze activiteit probeerde Assuria levensverzekeringen dichter bij de mensen te brengen. Het evenement vond plaats aan de Jozef Israëlstraat in het noorden van Paramaribo en trok een verrassend betrokken publiek.
“Er leeft nog steeds het idee dat levensverzekeringen alleen voor rijke mensen zijn, maar dat is gewoon niet waar”Retailmanager Audrey Berenstein
Volgens haar weten klanten hun weg doorgaans goed te vinden als het gaat om schadeverzekeringen, zoals WA-, reis- en medische verzekeringen. Maar wanneer het om levensverzekeringen gaat – en in het bijzonder uitvaart- en spaarverzekeringen – blijkt er nog altijd een drempel. “Veel mensen vinden het spannend of ingewikkeld”, vertelt Berenstein. “Daarom stappen we nu actief op ze af, op een laagdrempelige en uitnodigende manier. Levensverzekeringen moeten voor iedereen begrijpelijk en bereikbaar zijn.”
Direct afsluiten op locatie
Tijdens het event zaterdag konden bezoekers meteen een verzekering afsluiten. En dat gebeurde ook. “Het was precies wat we hadden gehoopt: geïnteresseerde mensen die bewust kwamen, vragen stelden en direct in actie kwamen”, aldus Berenstein. Daarnaast legde Assuria veel nieuwe contacten voor vervolggesprekken.
Een belangrijk onderdeel van de boodschap was dat levensverzekeringen niet duur hoeven te zijn. Een uitvaartverzekering kan volgens Berenstein al vanaf twintig Amerikaanse dollar per maand worden afgesloten, afhankelijk van leeftijd en wensen.
Bij spaarverzekeringen bepaalt de klant zelf het doelbedrag en de looptijd. “Alles is bespreekbaar”, zegt ze. “Wij rekenen het dan voor je uit. Zo blijft het betaalbaar en overzichtelijk.”
Wat een spaarverzekering onderscheidt van een gewone spaarrekening is volgens haar het vangnet. “Als iemand na twee jaar premiebetaling overlijdt, keren wij toch het volledige afgesproken eindkapitaal uit. Daarnaast delen wij de behaalde winst met de klant. Eventueel verlies nemen wij voor onze rekening”, benadrukt de retailmanager.
Financiële inclusie
Met het pop-up event haakte Assuria ook in op de financiële inclusiestrategie van de Centrale Bank van Suriname. Speciaal daarvoor ontwikkelde het bedrijf de zogeheten basisspaarverzekering. Deze is bedoeld voor mensen met een kleinere beurs, met een minimale inleg van SRD 250. Aanvragen kan eenvoudig, bijvoorbeeld via een QR-code. “We willen echt niemand buitensluiten. Dit product is bedoeld om sparen en zekerheid ook bereikbaar te maken voor mensen die het financieel krap hebben”, legt Berenstein uit.
Naast informatie en advies kregen bezoekers een korting van 10 procent op hun jaarpremie. Deze was alleen geldig tijdens het event, dat een feestelijk karakter had, met muziek, stand-upcomedy en attracties voor kinderen. “De kinderen hebben zichtbaar genoten en de ouders bleven langer hangen.”
Assuria overweegt om dit soort pop-up events in de toekomst vaker te organiseren. “Het is duidelijk dat deze vorm mensen aanspreekt en de drempel verlaagt”, concludeert Berenstein. “De mensen waren goed voorbereid, vroegen door en namen direct actie. Dat laat zien dat het onderwerp leeft … als je het maar op de juiste manier aanbiedt.”
Retailmanager Audrey Berenstein maakt een e-mail op om te sturen naar een bezoeker die zich achteraf gaat inschrijven voor een levensverzekering.
- Ex-president Colombia Uribe veroordeeld tot 12 jaar huisarr….
- Carmen Vriesde (62) Paramaribo- Suriname 1-8-2025..
- MARLENE GETRUIDA BLOKLAND (66) District Wanica 30-7-2025..
- Landveld wil viertal doelstellingen gerealiseerd hebben in …..
- Staat trekt hoger beroep in zaak Van ’t Hogerhuysstraat i….
- Nationale Milieu Autoriteit moet zelfstandig opereren..
- Regering geeft binnen 2 à 3 maanden duidelijkheid over SLM..
- Tonnen aan geld en sieraden verdwenen uit kluis Narcotica B….
- GloRilla en T-Pain geëerd met speciale prijzen op BMI R&…..
- Taskforce ingesteld voor hervorming luchtvaartsectoren; reg…..
- Onderzoek bij Narcoticabrigade: in beslag genomen gelden ‘v…..
- Technische commissie ingesteld voor beveiligingsstandaarden.
- Tsang zet personen thuis die in juli in dienst zijn genomen…..
- Wat kan de diaspora meer bijdragen aan de ontwikkeling van …..
- Natin levert nieuwe lichting olie- en gasprofessionals af..
- Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport: ‘Leave no one be…..
- Zesjarige verdrinkt in Saramaccakanaal..
- Hof van Justitie stelt oordeel over vervolging Hoefdraad ui…..
- Concacaf-avontuur Transvaal snel voorbij..
- OM: Fysiek meer dan USD 10.000 vervoeren is strafbaar zonde….
- Gracia Valies – Ormskirk: veel nodig om onderwijs op poten …..