“Ik feliciteer Suriname hiermee. Dit is wat het volk wil. We willen rust, en we gaan verder met de opbouw van het land.” Dat zei assembleevoorzitter Marinus Bee, tevens secretaris in het hoofdbestuur van de ABOP, in gesprek met Suriname suriname. De officiële vaststelling van de verkiezingsresultaten door het Centraal Hoofdstembureau (CHS) vond dinsdag plaats in het gebouw van de Kamer van Koophandel en Fabrieken (KKF).
Hoewel de partij formeel nog coalitiepartner is van de VHP, is de relatie tussen beide partijen al jarenlang onstuimig. Ook in de media zijn deze strubbelingen regelmatig zichtbaar geweest. Over de mogelijke weigering van de VHP om zich neer te leggen bij het verkiezingsresultaat blijft Bee diplomatiek. Wel gaf hij aan dat zijn partij haar verantwoordelijkheid al heeft genomen.
Verwijzend naar het verkiezingsresultaat zei hij: “De ABOP heeft het geaccepteerd en we hopen dat alle andere partijen dat ook zullen doen. Dat is het enige wat ik kan zeggen.”
Onlangs voerde Bee een gesprek met Ashwin Adhin, die mogelijk kandidaat wordt voor het voorzitterschap. Dit gesprek riep de nodige kritiek op, omdat sommigen het beschouwden als een voorbarige zet. Toch blijft Bee pal staan achter zijn keuze en beweegt hij zich bewust binnen de politieke realiteit die zich begint af te tekenen.
Voor Bee staat één ding voorop: het belang van Suriname. Hij benadrukt dat zijn inzet niet voortkomt uit partijloyaliteit of persoonlijk gewin, maar uit oprechte betrokkenheid bij het land. Indien Adhin daadwerkelijk kandidaat blijkt te zijn, is Bee bereid hem te begeleiden in de aanloop naar het voorzitterschap, zolang het proces op eerlijke wijze verloopt.
“Het gaat niet om mij, en ook niet om een partij — het gaat om Suriname,” stelt Bee resoluut. Kritiek op zijn aanpak wijst hij van de hand en ziet hij vooral als afkomstig van mensen die het land niet werkelijk ten goede willen veranderen.
Wat betreft zijn eigen toekomst in het parlement is Bee duidelijk: “Ik ga bewilligen, ik ben gekozen. Dus ik ga nu het parlement in. Als er andere dingen volgen, dan zal de partij dat kenbaar maken.”
Op de vraag of er nog een andere functie voor hem in het verschiet ligt, antwoordt Bee: “Ja, dat is een mogelijkheid.”
- Samenwerking NPS en NDP biedt kans om natievorming te bevor…..
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..
- Politie sluit 28-jarige op die inrijdt op dief..
- Drs. Wim Bakker kritisch over mogelijke samenwerking NPS en…..
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en…..
- ABOP sloot zich later aan bij coalitievorming; moet genoege…..
- Vallen en opstaan..
- Laatste fase verkiezingstelling: NDP blijft aan kop, nog 3 …..
- Baasaron mogelijk kandidaat voor ministerspost..
- Intentie zonder richting..
- Tot nu toe 9 parlementskandidaten bij voorkeur gekozen..
- Chaos troef..
- PSA-betaling vanaf 9 juni alleen digitaal..
- Vrouw omgekomen bij woningbrand..
- A20 zal Baasaron voordragen als nieuwe minister van EZ..
- Omstanders voorkomen beroving 55-jarige vrouw door verdacht…..
- Nieuwe PSA-website vanaf 9 juni operationeel..
- 28-jarige man rijdt in op dief; bestuurder in verzekering g…..