Assembleelid Edward Belfort van de ABOP is overleden. Suriname suriname verneemt dat Belfort zich gisteravond onwel voelde en vervolgens voor medische hulp naar een arts werd gebracht. Wat er precies aan de hand was, is vooralsnog onduidelijk.
Uit kringen binnen de ABOP is vernomen dat Belfort ongeveer een halfuur geleden is komen te overlijden. Het droevige bericht is inmiddels gedeeld binnen de structuren van de partij.
Zijn overstap naar de NDP betekende een breuk met de partij van vicepresident Ronnie Brunswijk, waar hij jarenlang een prominente rol vervulde. Hoewel Belfort tot de coalitie behoorde, was hij een uitgesproken criticus van de regering-Santokhi. Hij haalde fel uit naar zowel president Chan Santokhi als vicepresident Brunswijk.
Zo uitte Belfort kritiek op het feit dat president Santokhi zijn echtgenote op meerdere posities had benoemd en tegelijkertijd het wagenpark van het Kabinet van de President had uitgebreid. Ook de inzet van honderden politieagenten ter beveiliging van regeringsfunctionarissen kon bij hem op weinig begrip rekenen.
Belfort was onder president Desi Bouterse minister van Justitie en Politie (2012-2015) en assembleelid voor de ABOP. Hij stond op de kandidatenlijst van de NDP, op plek 50.
Belfort is 59 jaar oud geworden.
- Managers Belastingdienst ondergaan leiderschapstraining..
- Man neergeschoten te Brownsweg..
- Gerenoveerd Vaillantsplein officieel opgeleverd..
- President hoort problemen Mariënburg aan; belooft oplossing…..
- VSB dringt aan op transparantie en regulering bij toekennin…..
- Caribische particuliere sector bezorgd over impact Amerikaa…..
- Universiteit breidt uit met geaccrediteerde opleiding Onder…..
- ‘Onteigening’ plantagegronden vanaf 1 mei 2025 …..
- Geen nieuwe ambtenaren in dienst rond de verkiezingen..
- Veiligheid VS ook belangrijk bij vernietiging ‘overtollige …..
- Tweede editie “Para on da Road Carnival” voor de deur..
- Raghoebarsing: ‘Sociale uitkeringen geen verkiezingsstunt…..
- ECD: Bij diverse winkels geen onregelmatigheden geconstatee…..
- Nog een regenachtige dag..
- Politieambtenaren ronden Jeugd- en Zedentraining succesvol …..
- China slaat terug met extra heffingen voor VS, beurzen were…..
- Schone energie centraal bij Bouw-, Woon-, en Huishoudbeurs..
- Ministerie van Binnenlandse Zaken traint OKB-toezichthouder…..
- Wijziging Staatbesluit Moengo roept twijfels op..
- Suriname Major League: Broki sluit eerste ronde met winst a…..
- CCK en IRIS vragen politieke partijen en media ondertekenin…..