Ashwin Adhin na de uitspraak van het Hof van Justitie vandaag. Beeld: De Ware Tijd.
Voormalig vicepresident Ashwin Adhin is nu definitief een vrije man. Het Hof van Justitie heeft vandaag besloten dat het Openbaar Ministerie (OM) niet ontvankelijk is. Adhin heeft altijd gezegd onschuldig te zijn: hij had de overtuiging dat er sprake was van een niet-objectieve vervolging, geënt op karaktermoord en om hem politiek uit te schakelen. Hij werd door het parlement in staat van beschuldiging gesteld, zodat de vervolging kon starten.
Adhin werd in november 2020 aangehouden in het kader van het strafrechtelijk onderzoek naar vermeende verduisterde en vernielde media-apparatuur op het Kabinet van de Vicepresident. Hij heeft toen 9 dagen in voorarrest doorgebracht. Er werden meerdere personen aangehouden. Adhin heeft vanaf het begin aangegeven onschuldig te zijn. Hij werd in 2023 reeds vrijgesproken, maar het OM ging in beroep tegen dat besluit.
Zijn advocaat Irvin Kanhai zei na de zitting vandaag dat het Hof willekeur constateerde. Ook zou er strijdigheid zijn met de begiselen van een goede procesorde. ‘Eigenlijk was er een soort vergeldingsdrang’, concludeert Kanhai uit de beslissing van het Hof.
Adhin reageert: ‘ik denk dat de rechters in deze getracht hebben om de rechtstaat in stand te houden, waar de president zich keer-op-keer gezondigd heeft met politieke inmenging en door politieke vervolging in te stellen’. Adhin zegt een hoopvol signaal te hebben gehad bij deze uitspraak.
Ook vindt de oud-vicepresident, die tevens ondervoorzitter is van de NDP, dat de staande magistratuur zich bijzonder misdraagt. Het levert Suriname internationaal schade op. Het Hof heeft daar antwoord op gegeven, aldus Adhin die zegt altijd vertrouwen gehad te hebben in de zittende magistratuur.
- Suriname en het belang van (etnische) verbinding op 25 mei …..
- Jarige DSB: “Alle baby’s die vandaag geboren worden, krijge…..
- Militair aangehouden voor posten cocaïne..
- Mast Telesur door vandalisme omgevallen..
- Netanyahu pocht in de jaren 80 over hoe ze Amerika controle…..
- Telesur meldt vandalisme in Patamaccagebied: telecommunicat…..
- EERSTE OLIEOPBRENGSTEN NAAR SCHULDEISERS..
- GRONDPROBLEMATIEK ALS PROPAGANDAINSTRUMENT?..
- Deze regering draagt een goede helm..
- Smokkelaars van alcohol staan terecht..
- Telesurmast te Pakira door vandalisme omgevallen..
- Jarige DSB gedenkt alle baby’s die vandaag geboren wo…..
- Ontvluchtte arrestant weer achter slot en grendel..
- Twee verdachten aangehouden ter zake overtreding Wet Verdov…..
- Twee van drie gevluchte arrestanten weer ingesloten..
- Oliedom..
- Geen volkseer uitvaart Bouterse; gemaskerde mannen en getra…..
- Prof. Jeffrey Sachs: ‘Dit is Israël dat de Verenigde Staten…..
- Man op J.A. Pengelluchthaven opgepakt met zo’n 2.8 kilo cok…..
- Kruidenbad heeft niet geholpen bij uitvoer cocaïne..
- Up date: Drie arrestanten ontvlucht uit het cellenhuis Keiz…..