Ashwin Adhin heeft in zijn carrière als jonge politicus zich ontwikkeld tot een die zijn sporen heeft verdiend in de politiek. Het is dan ook terecht dat hij deze belangrijke functie, als voorzitter van het hoogste College van Staat, De Nationale Assemblee, bekleedt voor de komende 5 jaren.
Hij was van 12 augustus 2015 tot 16 juli 2020 de vicepresident van Suriname. Hij werd in die functie beëdigd nadat hij, samen met president Desi Bouterse, de verkiezingen van 2015 had gewonnen. Op 35-jarige leeftijd werd hij de jongste vicepresident in de Surinaamse geschiedenis.
Voordat hij vicepresident werd, was Adhin van 2013 tot 2015 minister van Onderwijs. In die hoedanigheid zette hij zich in voor een grondige herstructurering van het onderwijssysteem in Suriname.
Na zijn termijn als vicepresident werd Adhin lid van De Nationale Assemblee (DNA) voor de Nationale Democratische Partij (NDP).
Als nieuwe voorzitter van DNA, heeft hij vanuit zowel de totale coalitie als oppositie de hartelijke felicitaties mogen ontvangen. Ook de nieuwe vicevoorzitter, Ronnie Brunswijk, heeft de felicitaties mogen ontvangen.
NDP-voorzitter Jennifer Simons die aan het woord kwam gaf aan dat het voorzitterschap geen eenvoudige job is en wenste de heer Adhin heel veel kracht en wijsheid.
VHP’er Asiskumar Gajadien feliciteerde de voorzitter en de coalitie en de totale samenleving, en zei dat hij in de afgelopen jaren al verschillende voorzitters heeft meegemaakt in het parlement en dat hij ook in deze nieuwe periode rekent op een prettige samenwerking. Het is volgens Gajadien niet eenvoudig om op een lijn te komen voor wat betreft de belangen van de samenleving en hij zei te hopen op een vruchtvolle periode.
Gewezen Assemblee-voorzitter Marinus Bee en nu gekozen ABOP-parlementariër bedankte voor de samenwerking tijdens zijn zittingsperiode en wenst Adhin heel veel succes in de komende periode 2025 – 2030. Hij benadrukte dat de “hamer licht is, maar veel gewicht brengt op de schouders“. Adhin kent hij als een eerlijk man en hoopt op dienovereenkomstig uitvoeren van zijn taak als voorzitter.
Ook NPS-voorzitter Gregory Rusland kwam aan het woord om namens zijn partij de felicitaties over te brengen. Hij wenste Adhin heel veel wijsheid toe, zeker “omdat wij als land ons in moeilijk vaarwater bevinden op dit moment”.
Als laatste kwam de huidige president, Chandrikapersad Santokhi, aan het woord die behalve het overbrengen van de felicitaties namens de regering ook benadrukte dat de positie als voorzitter van De Nationale Assemblee niet alleen gaat om zitting op deze belangrijke plek maar gepaard gaat met veel vertrouwen. Vandaar dat de heer Adhin de steun en erkenning verdient, aldus de aftredende president.
Ashwin Adhin besloot de buitengewone openbare vergadering krachtig, waarin hij elementen noemde als dienstbaarheid, waarheid en bouwen aan de toekomst. Elementen die samenwerking vereisen om doelen te bereiken voor een succesvol beleid.
- Simons sluit VHP definitief uit: ‘Geen onderhandelingen mee…..
- ‘Armoedebestrijding moet gestructureerde aanpak krijg…..
- Braziliaanse bedrijven zien volop kansen in Surinaamse olie…..
- De democratie en haar randvoorwaarden: een fundament voor e…..
- Privébezittingen van Napoleon Bonaparte voor miljoenen onde…..
- Geen middelen voor opstart vervolgopleidingen IOL..
- Santokhi pleegt opnieuw woordbreuk en neemt tóch zitting in…..
- Louis Vismale viert 58ste verjaardag met oproep tot structu…..
- VES: Hervorming gezondheidszorg: Kans op echte verandering …..
- Dorpsgemeenschappen Bataliba-regio dreigen geïsoleerd te ra…..
- Man aangehouden in Albina voor ontvoering en seks met 15-ja…..
- Dasai bezoekt landenpaviljoens op Expo 2025 in Japan..
- Juridische status Production Sharing Contract: hybride mode…..
- Naast het minimumloon is ook de vaststelling van leefbaar l…..
- Dasai bezoekt landenpaviljoens op expo in Japan..
- Boete verhoogd voor niet overgedragen verkochte voertuigen …..
- VHP: Simons weigert dialoog en kiest voor polarisatie in Su…..
- Vandaag veel meer zon, regen neemt af..
- GenWise Conference 2025 verbindt vier generaties op de werk…..
- Poetin blijft weg van BRICS-top in Brazilië vanwege arresta…..
- Patricia Etnel (49) Paramaribo 22-6-2026..