De gekozen volksvertegenwoordigers Ashwin Adhin (NDP) en Ronnie Brunswijk (ABOP) zijn op zondag 29 juni 2025 tijdens een buitengewone vergadering van De Nationale Assemblée (DNA) gekozen tot respectievelijk voorzitter en vicevoorzitter van het parlement. Met deze openbare vergadering werd de zittingsperiode 2020 – 2025 beëindigd en officieel de zittingsperiode 2025 – 2030 ingeluid.
De vergadering werd geleid door de op zaterdag 28 juni door president Chandrikapersad Santokhi beëdigde fungerend voorzitter Rabin Parmessar. Voor het voorzitterschap van DNA waren twee kandidaten voorgedragen, te weten Ashwin Adhin namens de fracties van de NDP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20, en Dew Sharman namens de fractie van de VHP.
Aan de stemming namen 50 leden deel. Adhin ontving 34 stemmen, terwijl er 16 stemmen op Sharman werden uitgebracht. Hiermee werd Adhin met twee derde meerderheid verkozen tot parlementsvoorzitter. Na zijn verkiezing volgde de verkiezing van de vicevoorzitter. Hiervoor werd Brunswijk voorgedragen door de fracties van de NDP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20.
Aangezien er geen tegenkandidaat was voorgedragen, werd Brunswijk bij enkele kandidaatstelling gekozen tot vicevoorzitter van het parlement. Adhin legde vervolgens ten overstaan van fungerend voorzitter Parmessar de eed af, welke hij bijgestaan door een geestelijke bekrachtigde. Hij kreeg daarna de voorzittershamer overgedragen, waarmee ook het fungerend voorzitterschap van Parmessar werd beëindigd.
Zowel Adhin als Brunswijk ontvingen de felicitaties van president Santokhi, gewezen voorzitter Marinus Bee en de verschillende fractieleiders.
De nieuwbakken voorzitter riep in zijn eerste toespraak onder meer op tot nationale eenheid en ethisch leiderschap. “Laten wij als hoogste college van staat een brug bouwen van onzekerheid naar vertrouwen.
Dat de burger zich gerepresenteerd voelt.” Hij liet doorschemeren een voorstander te zijn van openbare commissievergaderingen waarbij ook burgers hun stem kunnen laten horen.”
The post Ashwin Adhin en Ronnie Brunswijk respectievelijk voorzitter en vicevoorzitter DNA ..
- Politicoloog Zeggen: “Coalitie rust niet op ideologische ov…..
- Oliekoorts legt onze zwakke plekken bloot..
- Man neergeschoten na woordenwisseling; verdachte aangehoude…..
- DNA informeert over stappen op weg naar beëdiging nieuw par…..
- Essed: ‘Morele tegenstelling verdeelt ons land al decenni…..
- PROF RIP..
- Aanhoudende onweersbuien vandaag..
- CBvS: verhoogde bestedingen en wisselkoersvolatiteit oorzaa…..
- Zweedse ‘kindsoldaten’ steeds vaker ingezet voor misdaad op…..
- Santokhi blijft langer in functie als VVV president moet ki…..
- Suriname geschorst door EITI..
- “Dragon” Domineert de Box Office Met $83 Miljoe…..
- Verdachte aangehouden voor schietincident aan de Parijsstra…..
- Dagblad Suriname..
- Column: A ten doro… fu lusu den privilege..
- Verkiezingsuitslag heeft nog geen juridische geldigheid..
- Actieprogramma voor pensioencrisis op tafel bij SBF..
- De Opkomst van Narcoterroristen in Colombia..
- FIFA’s $2 Billion Extravaganza Kicks Off With Just a …..
- SLM is Casas US$ 3 miljoen schuldig..
- Wisse behoudt wereldtitel..