Ronny Asabina, voorzitter van de BEP, heeft in een gesprek met journalisten bij het Kabinet van de President aangegeven dat president Chan Santokhi hem vanmiddag persoonlijk heeft geïnformeerd over de gang van zaken rond het verkiezingsproces. Asabina gaf aan dat hij aanvankelijk dacht dat het gesprek bedoeld was om positieve informatie met zijn partij te delen.
In plaats daarvan werd hij geconfronteerd met zorgwekkende signalen over ernstige tekortkomingen bij het verloop van de verkiezingen. Volgens Asabina heeft het verkiezingspersoneel nog enkele weken nodig om het hertellen van de stemmen af te ronden en de definitieve resultaten aan de verkiezingsautoriteiten te overhandigen. In totaal moeten de gegevens van maar liefst 60 stembureaus worden herteld vanwege foutieve invoer van voorlopige resultaten.
President Santokhi zou tijdens het overleg hebben benadrukt dat politieke partijen die inmiddels een intentieverklaring hebben getekend, rekening moeten houden met de officiële eindresultaten. Geen enkele groep in de samenleving mag worden uitgesloten, aldus de president.
Asabina vreest echter dat de werkzaamheden van het verkiezingspersoneel mogelijk langer dan een maand kunnen duren, wat volgens hem niet in lijn is met de wettelijke richtlijnen. Hij wees erop dat op 16 juni de nieuwe leden van De Nationale Assemblee (DNA) moeten worden benoemd en geïnstalleerd, zodat op 16 juli de nieuwe regering kan aantreden. Hij durfde tijdens het gesprek niet de vraag te stellen wat er moet gebeuren als het proces niet tijdig wordt afgerond.
De voorlopige data op het verkiezingsdashboard zijn volgens de president “niet zuiver”. Verder bracht Asabina onder de aandacht dat er drastisch is gesneden in het verkiezingsbudget. Het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) zou alle inkoopprocessen naar zich hebben toegetrokken.
Zo waren de stemkisten op sommige locaties te klein, waardoor stemformulieren noodgedwongen in dozen werden geplaatst – een onwenselijke en onregelmatige situatie. Ook waren veel verkiezingswerkers slecht getraind; honderden krachten hadden voor de verkiezingen hun ontslag ingediend, en hun vervangers hadden onvoldoende ervaring.
De president zal naar verwachting vanavond een persconferentie houden waarin hij de samenleving informeert over de misstanden die zich op de dag van de stemming hebben voorgedaan. Asabina waarschuwt echter dat deze informatie zodanig moet worden gecommuniceerd dat er geen onrust ontstaat binnen de samenleving.
Asabina pleit voor de invoering van wettelijke kaders voor de rol van een formateur en informateur. Hij herinnerde de president eraan dat eerdere verzoeken van politieke partijen om duidelijkheid over het verkiezingsproces destijds werden afgewezen.
- Geen personen uitgesloten in nieuwe regering..
- VHP spreekt medeleven uit na tragisch bootongeval..
- 21 Arbeidsinspecteurs beëdigd tot BAVP..
- Illegale sloop monumentaal pand Dr. J.F. Nassylaan stilgele…..
- Atompai zal bewilligen voor parlement; zal geen bestuurlijk…..
- NPS kiest voor coalitie met NDP ondanks historische bezware…..
- Gaat Nurmohamed de Van ’t Hogerhuysstraat nog aanpakken of …..
- OKB verzoekt Biza om spoedige actie: stemverwerking Wanica …..
- Vriend aangehouden na mishandeling vriendin..
- Snik of Zegen voor El Dorado?..
- Man op klaarlichte dag beschoten in Paramaribo..
- Bootongeval Marowijnerivier: drie doden, vier vermist, vijf…..
- Moody’s: ‘Nieuw IMF-programma cruciaal voor economische sta…..
- Nieuwe coalitie belooft hoop en herstel voor Suriname..
- Irak onderzoekt vissterfte in zuidelijke moerassen..
- Bentley breekt records 🏁Meer winst in 4 jaar dan in eerste …..
- Illegale sloop monument aan Dr. J.F. Nassylaan stopgezet..
- Mexicaanse kartels rekruteren buitenlandse ex-militairen: e…..
- Politie over bootongeval: 3 overleden, 4 vermist en 5 gered..
- Politiebericht: Zeker drie doden, vier vermisten en vijf ov…..
- Monumentenzorg: Illegale sloop monument Nassylaan stopgezet..