Ronny Asabina, voorzitter van de politieke partij Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP), benadrukt dat het volk moet afstappen van de traditionele manier van stemmen. Volgens Asabina is het tijd om een nieuwe fase in te gaan en daarbij een rationele keuze te maken, in plaats van te stemmen vanuit emotie of gewoonten.
“We moeten nu verder kijken dan de traditionele stemkeuze en vertrouwen op ons gezond verstand,” zei de BEP-voorzitter. Asabina noemde de komende verkiezingen bijzonder, aangezien deze vallen in het jaar dat Suriname vijftig jaar onafhankelijk is.
Hij beschouwde de verkiezing als een historische gebeurtenis, die niet alleen het volk maar ook de regering op de proef zal stellen. “Deze verkiezing is uniek, omdat we een proces zullen doormaken dat duurzame ontwikkeling moet waarborgen voor zowel het land als het volk,” zei hij.
Asabina benadrukte dat het van essentieel belang is om een kabinet te hebben dat in staat is en bereid is om die ontwikkeling te realiseren. De BEP-voorzitter maakte verder duidelijk dat de partij zich richt op een gebalanceerde vertegenwoordiging.
Volgens Asabina moet de lijst van kandidaten niet alleen representatief zijn voor de Surinaamse samenleving, maar ook de juiste levenshouding weerspiegelen. Hij voegde toe dat vrouwen en jongeren een cruciale rol moeten spelen in het politieke landschap en dat zij een plek verdienen op de kandidatenlijst.
Tijdens de algemene ledenvergadering van afgelopen zaterdag werd Asabina opnieuw verkozen als voorzitter van de partij. “De leden hebben besloten dat ik de lijst van de BEP moet aanvoeren. Dit is een bijzondere verantwoordelijkheid, zeker gezien het feit dat Suriname op 25 november vijftig jaar onafhankelijk is,” zei de BEP-voorman.
- Gedetailleerde voorbereiding Caribisch Gerechtshof op recht…..
- Column: Lijstduwer, als constitutioneel rechterlijke dwalin…..
- 11 ministeries en overheidsdiensten overschrijden salarisse…..
- De molenstenen om Santokhi’s nek (4): Oppositie stoomt zich…..
- Guyana erkent Tigri niet als grondgebied van Suriname..
- SWM ontzenuwt valse berichten: ‘Drinkwater volkomen veili…..
- Afreximbank wil handelsbetrekkingen tussen Suriname en Afri…..
- STVS ontstemd over niet uitbetalen overuren en subsidie..
- US$ 20 miljoen van Saudi Fund for Development voor verbeter…..
- Brunswijk: “ABOP heeft geen presidentskandidaat” ..
- Personeel Meteorologische Dienst Suriname trekt aan de bel..
- Goud neemt adempauze na angst voor handelsoorlog..
- Peggy Bouterse en cocaïne handelaar Piet W. mogelijk getuig…..
- Gaslevering met enkele dagen vertraagd..
- De verwaarlozing van het André Kamperveen Stadion..
- Kamer van Koophandel Suriname-Guyana ontkent verband met ‘f…..
- Traditioneel gezag afwezig tijdens bijeenkomst over Chinalc…..
- Guyana kwaad om ‘verkeerde’ Surinaamse kaart tijdens IBC 20…..
- Presentatie verkiezingswerkstructuur en -cyclus..
- Gajadien: ‘We gaan alles doen om het land te redden’..
- Twee dagen geen quorum voor DNA-vergadering..