Dr. Salvador Plasencia, een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Matthew Perry, heeft bekend schuld te zullen pleiten aan het illegaal verspreiden van ketamine. De “Friends”-ster overleed op 28 oktober 2023 in zijn hot tub aan de “acute effecten van ketamine”, volgens het medisch rapport. Plasencia, eigenaar van een kliniek in Malibu, leverde de drug aan Perry en leerde diens assistent, Kenneth Iwamasa, hoe hij de injecties moest toedienen. Iwamasa gaf Perry de fatale dosis.
Uit het plea agreement blijkt dat Plasencia Perry ontmoette via een patiënt die de acteur omschreef als een “hooggeplaatst persoon” die “duizenden in cash” wilde betalen voor ketaminebehandelingen. Plasencia regelde de drug via een collega-arts en verdiende $85.000 aan de transacties. Hij injecteerde Perry zelfs in diens huis en in een parkeerplaats, ondanks waarschuwingssignalen zoals een gevaarlijke bloeddrukstijging.
Na Perry’s dood vervalste Plasencia medische documenten om lagere doseringen voor te doen dan werkelijk waren toegediend. Drie andere verdachten, waaronder Iwamasa, hebben al schuld bekend. De vijfde, Jasaren Sangha, ontkent en gaat in augustus voor de rechter.
“Perry’s wanhoop werd uitgebuit in plaats van geholpen,” zei een officier van justitie. Plasencia riskeert 40 jaar cel. Het proces werpt een schril licht op de risico’s van ketaminegebruik buiten medisch toezicht.(wsj)
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..
- Ex-piloot: ‘Nieuwe poppetjes, zelfde rot, SLM blijft gegijz…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..
- Kabinet houdt kaken stijf over vragen rond gelekte missives…..
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..