Argentijnse autoriteiten hebben vrijdag een reeks panden doorzocht als onderdeel van een onderzoek naar een vermeend smeergeldplan dat hoge functionarissen dreigt te betrekken, aldus lokale media.
De autoriteiten hebben mobiele telefoons en een geldtelmachine in beslag genomen tijdens een inval in het huis van Diego Spagnuolo, die tot deze week aan het hoofd stond van de gehandicaptendienst, als onderdeel van een strafrechtelijk onderzoek, meldden de media.
De regering van Milei ontsloeg Spagnuolo eerder deze week “als preventieve maatregel”, aldus een verklaring die donderdagochtend op X werd gepubliceerd.
Lokale media publiceerden eerder deze week audio-opnames waarin een stem die klinkt als die van Spagnuolo te horen is terwijl hij omkoping binnen de dienst bespreekt. Er werden geen details gegeven over wanneer of in welke context de opnames zijn gemaakt. Daarin is Spagnuolo te horen die zegt: “Ze bedriegen mijn dienst.” Hij zinspeelt op Karina Milei, de zus en stafchef van de president, die steekpenningen heeft ontvangen en zei dat hij met de president heeft gesproken en “dat ze niets hebben opgelost.”
De kabinetschef heeft verklaard dat Spagnuolo volgens Milei nooit melding heeft gemaakt van de vermeende omkoping.
Het schandaal komt op een delicaat moment voor Milei, die deze week te maken heeft gehad met een reeks tegenslagen in het Congres, waaronder een poging van wetgevers om een presidentieel veto te negeren dat zich verzette tegen een verhoging van de financiële steun voor mensen met een beperking.
Het onderzoek, bevolen door een federale rechter, omvatte invallen in een reeks panden, waaronder het agentschap voor mensen met een beperking, een farmaceutisch bedrijf en enkele privéwoningen, aldus de lokale krant La Nacion.
- Irshaad Fatehmahomed (NPS) bereid zich voor op drukke perio…..
- Verdachten zware mishandeling en poging diefstal opgesloten..
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..
- Norine Bernadette Valpoort – Faverey (85) Den Haag, …..
- Natin opleiding Olie en Gas uitdagend en verrijkend..
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….