Het Arbo Netwerk Suriname i.o. (ANSU) is op dinsdag 22 april 2025 ontvangen door minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) voor een kennismakingsgesprek. ANSU is voortgekomen uit het ‘Train the Trainers’-programma van het Scholingsinstituut voor de Vakbeweging in Suriname (SIVIS), dat in samenwerking met de Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV) succesvol is uitgevoerd. Het programma heeft geresulteerd in gecertificeerde Arbo-trainers.
Het programma richtte zich op de arbeidsomstandigheden en het belang van wetgeving op dit vlak. De vereniging wil zich actief inzetten voor het vergroten van het bewustzijn over het belang van de Arbowet (Arbeidsomstandighedenwet). Deze wet, die reeds is ingediend bij De Nationale Assemblée (DNA), zal de wettelijke basis vormen voor de verbetering van de omstandigheden, waaronder arbeid verricht wordt in Suriname, zoals bescherming tegen ongezonde en onveilige werkomstandigheden.
Minister Mac Andrew onderkent het belang van deze wet, die nog steeds de status van ontwerpwet heeft. Hoewel de behandeling ervan op zich laat wachten, vindt de minister dat dit geen belemmering mag vormen om nu al te investeren in training en bewustwording. De bewindsman sprak de hoop uit dat de behandeling van het wetsontwerp in de komende zittingsperiode van DNA hoog op de agenda zal staan.
Mac Andrew gaf aan, dat het goed is dat ANSU met andere relevante nationale en internationale stakeholders in dialoog gaat over mogelijke coöperatie en ondersteuning op het gebied van Arbo. Patricia de Bruin, voorzitter van ANSU, meldde dat van de 22 gecertificeerde Arbo-trainers uit het SIVIS/FNV-programma, 19 zich inmiddels hebben verenigd in ANSU. De organisatie wil zich sterk maken voor het op gang brengen van het bewustwordingsproces rond veiligheid, gezondheid en veilig werken — met speciale aandacht
- Gewapende diefstal nabij supermarkt aan Martin Luther Kingw…..
- Zwager aangehouden voor ontucht met 12 jarige nichtje..
- Man ter zake mishandeling en vernieling aangehouden..
- Yellow Birds-coach Rigters: ‘Wedstrijd tegen Geldar was moe…..
- “Gunstige economische ontwikkeling op basis van olie- en ga…..
- 60e AVD biedt kleurrijk en creatief spektakel..
- Vrouwen sinds 2005 onder vertegenwoordigd in DNA..
- Bestrijdingsmateriaal tegen dengue voor BOG..
- CMU Day moet bekendheid geven aan maritieme opleidingen..
- Zestigste Avondvierdaagse eerbetoon aan Purcy Olivieira en …..
- Gajadien: “Banken zijn de grootste maffia’s”..
- WERKLUSTIGEN EN WERKSCHUWEN..
- Bewolkt maar droog..
- BOG ontvangt denguebestrijdingsmateriaal van Volksgezondhei…..
- Debie: “Volgens mij lijdt Tsang aan geheugenverlies”..
- Reactie op Gajadien: Twee maten, één waarheid..
- Condoleanceregister geopend in kathedraal na overlijden Pau…..
- Uitspraak in zaak Belgische mierensmokkelaars uitgesteld..
- Paus Franciscus overgebracht naar Sint-Pietersbasiliek vóór…..
- Awara aangehouden voor drugs- en munitiebezit..
- Justitie aast op ‘grote boys’; 16 verdachten in tweede fase…..