In het kader van de landelijke controlewerkzaamheden van de Arbeidsinspectie, is op vrijdag 31 januari in Nickerie een speciale operatie uitgevoerd naar aanleiding van binnengekomen klachten uit de Nickeriaanse gemeenschap. De operatie, die in samenwerking met de Milieu- en Gezondheidsdienst (MGD) van het districtscommissariaat van Nickerie en het Korps Politie Suriname (KPS) is uitgevoerd, richtte zich op horecagelegenheden, supermarkten en de tewerkstelling van vreemdelingen in het district. Tijdens deze inspecties zijn ongeveer dertig bedrijven en kleine ondernemingen bezocht.
Volgens klachten uit de gemeenschap, zou de veiligheid van werknemers in de horecasector in het district ernstig tekortschieten. Daarnaast waren er zorgen over het grote aantal vreemdelingen dat zonder de benodigde vergunningen werkzaam zou zijn in Nickerie. Deze signalen zijn door de Arbeidsinspectie serieus genomen. Bij de controlewerkzaamheden zijn inderdaad vreemdelingen aangetroffen. In bepaalde gevallen bleek dat werkgevers niet beschikten over een geldige werkvergunning voor hun werknemers. Overtredende werkgevers zijn erop gewezen dat zij zich moeten houden aan de Wet Werkvergunning Vreemdelingen en dat het niet is toegestaan om vreemdelingen zonder een werkvergunning in dienst te nemen. Daarnaast werd vastgesteld dat de arbeidsomstandigheden waaronder bepaalde vreemdelingen werken, niet voldeden aan de minimale wettelijke eisen, zoals vastgelegd in de arbeidswetgeving. Dit betekent dat sommige bedrijven de wettelijke bepalingen met betrekking tot arbeid niet naleven, wat kan leiden tot uitbuiting en onveilige werkomstandigheden.
Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ) benadrukt, dat niet alleen lokale werknemers, maar ook arbeidsmigranten bescherming genieten. Dit houdt in dat zij recht hebben op een beloning die niet in strijd mag zijn met de Wet Minimumloon. Voorts zijn de maximale werkuren per dag en week ook van toepassing op hen en maken ze aanspraak op gelijke arbeidsomstandigheden zonder discriminatie op basis van afkomst, geslacht of nationaliteit. Ten aanzien van de controles bij horecagelegenheden, werden ernstige veiligheidsrisico’s vastgesteld, wat in sommige gevallen leidde tot de opmaak van processen-verbaal en in één geval tot de onmiddellijke sluiting van een bedrijf. De sluiting werd noodzakelijk geacht vanwege de extreem onveilige werkomstandigheden. Zo werkten werknemers onder gevaarlijke omstandigheden, zoals het bereiden van gebakjes, terwijl zij in vuil water stonden en gebruikmaakten van elektronische apparaten zonder voldoende bescherming tegen elektrische schokken. De keuken, met een oppervlakte van slechts 1 m², was slecht geventileerd, en essentiële veiligheidsvoorzieningen zoals een vluchtroute, degelijke brandblusapparaten en een EHBO-kit ontbraken volledig. Bovendien waren zekeringkasten en stopcontacten onbeschermd en blootgesteld, wat de risico’s voor zowel werknemers als klanten vergroot. Gezien de directe gevaren voor de veiligheid en volksgezondheid, was de sluiting van dit bedrijf onvermijdelijk. Tijdens de inspectiewerkzaamheden werden bedrijven ook aangespoord om hun administratieve documenten, zoals de arbeidslijst, het arbeidsregister, het ongevallenregister en het vakantieregister, op orde te brengen. Deze documenten zijn verplicht voor de werkgever om in zijn bedrijf te hebben en belangrijk voor de Arbeidsinspectie bij controlewerkzaamheden, omdat ze cruciale informatie bevatten over de naleving van de arbeidswetgeving en veiligheidsvoorschriften. Bepaalde werkgevers zijn uitgenodigd voor verdere begeleiding op kantoor om naleving van de wetgeving te waarborgen en hen te ondersteunen bij het verbeteren van de arbeidsomstandigheden. De Arbeidsinspectie benadrukt het belang van naleving van de arbeidswetten en veiligheidsvoorschriften om het welzijn, de veiligheid en gezondheid van werknemers te waarborgen. De Arbeidsinspectie Nickerie is te bereiken aan de Landingstraat nr.1 op het telefoonnummer 210813.
The post Arbeidsinspectie voert verhoogde inspecties uit in Nickerie ..
- BPN wil samenwerking met andere organisaties..
- Kans op ochtendbuien, in de avond droog..
- Politie vindt 380 gram marihuana bij Goliath..
- Arrestatiebevel uitgevaardigd tegen oud-president Morales i…..
- Shirley Diana Slory (64) Amsterdam 12-1-2025..
- President: Wij hebben het land gered!..
- Zondag overwegend droog..
- Bestuurder zwaargewond nadat voertuig over de kop slaat..
- Duizenden protesteren in Washington tegen beleid Donald Tru…..
- Santokhi: VHP de grootste politieke partij in Suriname..
- Staatsolie haalt olietanker binnen..
- Santokhi ziet VHP als grootste partij en alternatief voor 2…..
- Santokhi: VHP is de enige optie voor het land..
- Santokhi op feestvergadering VHP: Un set a kondre zoals we …..
- Gemuteerde schoolleiders krijgen managementtraining..
- Ruim 1500 doses griepvaccin beschikbaar..
- Vrouw ingesloten voor cocaïne in postzending..
- Yelyco en Livo rekenen snel af met Bazooka en Marwina..
- Illegale taxichauffeurs op J.A. Pengelluchthaven bekogelen …..
- DUIVELSE ACHTERUITGANG..
- Start project 650 monitoringscamera’s met steun China..