Eenentwintig arbeidsinspecteurs zijn onlangs, na het succesvol afronden van hun opleiding tot Buitengewoon Agent van Politie (BAVP), officieel beëdigd. Met deze beëdiging zijn de arbeidsinspecteurs nu bevoegd om onder andere een proces-verbaal op te maken en conform de vigerende arbeidswetgeving en procedures op te treden bij overtredingen van de arbeidswetgeving.
De beëdiging vond plaats op het Parket van de Procureur-Generaal (PG), waar PG Garcia Paragsingh de eed en belofte heeft afgenomen. In haar toespraak benadrukte de PG de grote verantwoordelijkheid die met deze bevoegdheid gepaard gaat. Volgens de PG betekent de uitbreiding met BAVP-bevoegde arbeidsinspecteurs een versterking van het directoraat Arbeidsinspectie, dat hierdoor effectiever en slagvaardiger kan opereren in het hele land. Paragsingh riep de nieuwe BAVPers op om hun taak niet alleen met integriteit, zorgvuldigheid en toewijding uit te oefenen, maar ook met succes als doel en rechtvaardigheid als leidraad.
De opleiding tot BAVP was noodzakelijk om de inspecteurs meer juridische en operationele armslag te geven bij het uitvoeren van hun controlewerkzaamheden binnen bedrijven in alle districten. Deze bevoegdheid stelt hen beter in staat om naleving van de arbeidswetgeving af te dwingen en bij te dragen aan fatsoenlijke arbeidsverhoudingen. De beëdiging is een belangrijke mijlpaal voor het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ), omdat hiermee het toezicht op arbeidsomstandigheden en naleving van de arbeidswetgeving aanzienlijk is versterkt.
- CHS werkt aan verwerking van processen-verbaal, officiële z…..
- Henry Does: ‘NPS-voorzitter Rusland mist loyaliteit aan his…..
- Instituten leren omgaan met moderne technologie om bomen in…..
- Goudzoeker komt om bij noodlottig ongeval tijdens storm in …..
- Breaking: 225 DNA-stembiljetten op stembureau 333 vermist; …..
- Santokhi: ‘Gunstig als monumentale overheidspanden in hande…..
- Directeur e-Gov: ‘Niet kloppen verkiezingsdashboard beteken…..
- 225 stembiljetten verdwenen van stembureau 333 in Lelydorp..
- Processen-verbaal worden gecontroleerd: uitslag nog niet de…..
- Hindifest: kleurrijke mix van culturen, muziek en saamhorig…..
- Rovers binden nachtwaker vast bij mislukte inbraak Melkcent…..
- Tessa Leuwsha plaatst Boni’s levensverhaal in ander perspec…..
- Curtis Hofwijks geeft nieuwe samenwerking voordeel van de t…..
- BEKENDMAKING AFSLUITING Hernhutterstraat i.v.m. Asfalt Hers…..
- DA’91-voorzitter Del Castilho: “Groei in stemmen is hoopgev…..
- Het Gemenebest: een wereldwijd netwerk van 56 landen vereni…..
- Schalkwijk: men moet niet te voorbarig zijn en de officiële…..
- Nieuwe dageraad voor Suriname..
- Cedric veroordeeld voor uitvoer 322 gram cocaïne in zuurgoe…..
- Van 4 naar 40 miljard: Leiderschap als motor voor Surinames…..
- Arbeidsinspecteurs getraind in handhaving Wet Werkvergunnin…..