Eenentwintig arbeidsinspecteurs zijn beëdigd als Buitengewoon Agent van Politie (BAVP), waarmee zij nu bevoegd zijn om bij arbeidswetsovertredingen op te treden, waaronder het opmaken van processen-verbaal. De beëdiging vond plaats op het Parket van de procureur-generaal, waar pg Garcia Paragsingh de eed en belofte afnam.
In haar toespraak benadrukte Paragsingh dat de BAVP-status een grote verantwoordelijkheid met zich meebrengt. Ze riep de inspecteurs op hun taken met integriteit, rechtvaardigheid en toewijding uit te voeren.
“Deze uitbreiding betekent een forse versterking van het directoraat Arbeidsinspectie en vergroot de effectiviteit van toezicht en handhaving landelijk,” aldus de pg.
De opleiding tot BAVP was volgens het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J) noodzakelijk om de inspecteurs meer juridische en operationele slagkracht te geven. Hierdoor kunnen ze nu effectiever optreden in bedrijven, met name in de handhaving van arbeidswetgeving en het bevorderen van eerlijke arbeidsverhoudingen.
- Bespreking met 5 partijen afgerond; NDP praat nog met ABOP..
- Ied-Ul-Adha op vrijdag 6 juni..
- Commissie Veiligheid verkiezingen 2025: ‘Tijdig en effectie…..
- Brede onvrede over president Santokhi drijft partijen in de…..
- Breaking: Onderhandelingen NDP, NPS, PL, BEP en A20 afgeron…..
- Santokhi ontvangt politieke partijen voor overleg..
- President ontvangt politieke partijen; gesprek met Simons..
- President Santokhi ontvangt verkiezingspartijen voor overle…..
- Santokhi heeft vrijdag ontmoeting met politieke partijen ov…..
- NPS roept spoedeisend congres bijeen voor besluitvorming ov…..
- Venetiaan had in 1996 een andere zienswijze op de samenwerk…..
- “Chucky”-acteur Ed Gale overleden op 61-jarige leeftijd..
- Overlijden Michael “Chicago Mike” Sumler: Kool …..
- President Santokhi ontvangt alle verkiezingspartijen..
- Elon Musk stapt op uit Trump-regering..
- Deskundigen trainen arbeidsinspecteurs in handhaving wet We…..
- NDP wint aan stemmen bij telling-update, maar behoudt 18 ze…..
- Voorsprong NDP op VHP groeit tot ruim 6000 stemmen..
- Stichting 8 december 1982 solidair met Venetiaan..
- Rusland roept leden op waardering te blijven tonen voor Ven…..
- Progressie en behoudendheid bij nieuwe coalitie..