Het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) heeft vandaag om 16:00 uur officieel de applicatie gelanceerd waarmee burgers kunnen nagaan op welk stembureau zij hun stem moeten uitbrengen. Via de website van het Algemeen Secretariaat Verkiezingen (ASV) kunnen kiesgerechtigden vanaf vandaag hun stemlocatie opzoeken, laat Biza-directeur Nasier Eskak weten aan Suriname suriname.
ADVERTENTIE
Burgers die willen nagaan waar zij op 25 mei 2025 moeten stemmen, kunnen vanaf vandaag terecht op de website van het Algemeen Secretariaat Verkiezingen via verkiezingen.gov.sr. Op de homepage klikt men op het menu-item “APPS” en selecteert vervolgens de optie “Waar moet ik stemmen”. Daar vult men het identiteitsnummer, de achternaam en geboortedatum in, waarna met één druk op de knop “Zoeken” een overzicht verschijnt met de persoonsgegevens en het adres van het toegewezen stembureau.
In welke fase verkeren we nu?Volgens Eskak, bevindt Suriname zich momenteel in de fase van het verstrekken van stembiljetten op zowel DNA- als RR-niveau aan de verschillende hoofdstembureaus. Daarnaast is men bezig met de inrichting van de 673 stembureaus verspreid over het hele land.Ook zijn de colportagewerkzaamheden bijna afgerond. Dit betreft het huis-aan-huis bezorgen van de oproepingskaarten door colporteurs. Eskak geeft aan dat vandaag de derde en laatste ronde is uitgevoerd, met als doel burgers te bereiken die tijdens eerdere rondes niet thuis waren.
Wat als iemand de oproepingskaart nog niet heeft ontvangen?Kiesgerechtigde burgers die hun oproepingskaart nog niet hebben ontvangen, kunnen van 15 tot en met 22 mei terecht bij het districtcommissariaat in hun woongebied. Wie ook in die periode zijn of haar kaart niet ophaalt, krijgt op 25 mei alsnog de gelegenheid om de oproepingskaart op te halen bij het stembureau waar gestemd moet worden.
Met de lancering van de digitale tool en het afronden van de colportage is een volgende belangrijke stap gezet in de voorbereiding op de verkiezingen van 25 mei.
- Paul Somohardjo neemt definitief afscheid van de politiek..
- Financieringsmogelijkheden voor woningbouw een fata morgana…..
- AdeKUS kan vraag naar aquatische biologen niet aan..
- Bronto Somohardjo nieuwe leider van Pertjajah Luhur..
- Mamio Dance Festival: ode aan Michael Jackson, terug naar d…..
- Ramadhin: “Roep om betere zorg gehoord en beantwoord”..
- Column: Borrelpraat no. 872..
- Somohardjo: VHP komt met Javaanse vicepresidentskandidaat..
- Nationaal Archief Suriname en Nederland versterken samenwer…..
- USV: ‘Wij vragen geen ode – wij vragen om daden’..
- BUSINESS AS USUAL..
- WEGENPROJECTEN IN HET VERKIEZINGSJAAR ROEPEN VRAGEN OP..
- Nieuw sportveld en logeergebouw in Godoholo..
- RBT- Midden houdt manspersoon aan voor verduistering..
- Vrouw met pepermunt aangehouden waarin drugs was verwerkt o…..
- Missie SHK verzorgt Pediatric Basic Life trainingen aan zor…..
- Eerste steenlegging bouw overdekte openlucht crematiezaal t…..
- Verkiezingsvoorlichting ook voor Blindencentrum..
- SVV U21-jongens volleybalkampioen..
- Rover rukt ketting van gepensioneerde man weg..
- Santokhi fietst met 1.700 deelnemers: logistieke problemen …..