Technologiebedrijf Apple heeft recentelijk 100.000 koolstofkredieten gekocht van Guyana. Met deze aankoop wil Apple zijn ecologische voetafdruk voor 2024 verkleinen en bijdragen aan de reductie van de uitstoot veroorzaakt door zijn bedrijfsvoering en producten.
De door Apple verworven kredieten zijn officieel ‘verwijderd’ uit de handel, wat betekent dat ze niet meer kunnen worden verkocht of hergebruikt. Guyana werkte jarenlang aan een systeem om de hoeveelheid koolstof in zijn uitgestrekte bossen te monitoren, rapporteren en verifiëren. Dat resulteerde in een vaststelling van meer dan 19 gigaton aan opgeslagen koolstof. Op basis van deze gegevens worden via het internationale ART TREES-mechanisme koolstofkredieten uitgegeven aan landen met grote bosgebieden.
Sinds 2022 is Guyana actief op de vrijwillige koolstofmarkt, waar landen of bedrijven investeren in milieuprojecten die hun eigen uitstoot compenseren. De Amerikaanse oliemaatschappij Hess Corporation was een van de eerste grote kopers en nam destijds voor circa US$ 750 miljoen een derde van de Guyanese koolstofkredieten af.
Apple heeft nu een deel van de voorraad uit 2019 gekocht. De aankoop draagt rechtstreeks bij aan de klimaatdoelstellingen van het bedrijf. In zijn Environmental Progress Report 2025 schrijft Apple dat de Guyanese koolstofkredieten afkomstig zijn uit een zogenoemd ‘jurisdictioneel programma’ dat het hele bosoppervlak van het land bestrijkt – zo’n 18 miljoen hectare, oftewel 85 procent van de totale landmassa.
“Dit programma stelt Guyana in staat om te profiteren van zijn historisch lage ontbossingsgraad, terwijl het tegelijkertijd financiële middelen vrijmaakt voor duurzame ontwikkelingsdoelstellingen met een lage CO2-uitstoot,” aldus Apple in het rapport.
De transactie onderstreept niet alleen de groeiende waarde van Guyana’s natuurlijke hulpbronnen, maar ook het toenemende belang van koolstofmarkten als instrument in de mondiale strijd tegen klimaatverandering.
- Ontvluchte verdachte aangehouden..
- VHP geeft de strijd niet op; einduitslag nog niet definitie…..
- Ondernemer in val gelokt bij verkoop auto-onderdelen via Fa…..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 KPS houdt evaluatie …..
- Hernhutterstraat krijgt nieuwe asfaltlaag; werkzaamheden tu…..
- Eerevoorzitter Venetiaan keurt coalitie NPS met NDP ten zee…..
- NDP vergroot stemvoorsprong op VHP..
- Venetiaan not amused over samenwerking NPS met NDP..
- SBM Offshore start bouw FPSO voor Suriname’s eerste diepzee…..
- FORMATIE-KOORTS..
- Coalitie via traditionele stoelendans: Van RVI naar OVU..
- Ondernemer opgelicht bij verkoop auto-onderdelen via social…..
- Open brief Sranantongo spellingsvoorstellen..
- VSG ondertekent manifest met Sarayaku in Ecuador voor besch…..
- Schuld bij BGVS en ontoegankelijkheid hinderen gezondheidsz…..
- Federale rechtbank blokkeert Trumps handelsheffingen..
- e-Gov-directeur: ‘Andere interpretatie zorgde voor misinfor…..
- VES: Valutaveilingen CBvS symptoombestrijding, geen structu…..
- Nog meer regen en onweer..
- Verkoper auto-onderdelen opgelicht..
- Politiebericht over 72-jarige bedlegerige vrouw die omkwam …..