PARAMARIBO — In de vergadering van de regeringsraad is woensdag bepaald dat uitkeringen en bijstanden worden verhoogd. De Communicatiedienst Suriname (CDS) meldt woensdagavond dat de Algemene Oudedagsvoorziening (AOV) voor personen vanaf zestig jaar gaat van SRD 1.750 naar SRD 2.250, terwijl de financiële bijstand voor mensen met een beperking nu SRD 2.750 zal bedragen.
Verder is goedgekeurd dat er een maandelijkse toelage van SRD 800 wordt toegekend aan studenten boven de achttien jaar. Verdere instructies over de registratieprocedure en de voorwaarden om in aanmerking te komen, zullen worden bekendgemaakt, schrijft de CDS in het persbericht.
“De regering blijft teruggeven aan de samenleving”President Santokhi
Aangegeven wordt dat de verhogingen komen “na gedegen en goede voorbereidingen”. Opgemerkt wordt dat het de vijfde keer is dat de regering-Santokhi/Brunswijk de AOV verhoogt.
De verhoging van de uitkering voor mensen met een beperking komt na diverse verzoeken van de doelgroep, “maar sluit ook aan bij de belofte van de regering om sociaal beleid te versterken en het volk te ondersteunen”, aldus president Chandrikapersad Santokhi. Hij onderstreepte dat de regering de uitdagingen van deze groep serieus neemt.
Omdat onderwijs een prioriteit voor zijn regering is en geen enkele student om financiële redenen moet afhaken, besloot het kabinet tot de invoering van de maandelijkse toelage voor studenten boven de achttien jaar over te gaan. Deze extra financiële ondersteuning moet ervoor zorgen dat studenten zich beter kunnen focussen op hun studie.
Het staatshoofd benadrukt dat zijn regering vastberaden is om een inclusieve samenleving te realiseren waarin niemand wordt uitgesloten, maar juist de ondersteuning krijgt die nodig is om een volwaardig en zelfstandig leven te leiden. “De regering blijft teruggeven aan de samenleving. Er is gewerkt aan het herstel van de economie. De successen zijn niet alleen te danken aan de regering, maar ook aan de offers en de veerkracht van de samenleving. Op het reeds stevig gelegde fundament zal er worden voortgebouwd.”
- 21 personen getraind in tuin- en landbouw..
- Nieuw minimumloon vanaf 1 april..
- Zelensky gaat geen excuses aanbieden..
- Suriname ontvangt eerste IDA-financiering: US$ 22,2 miljoen…..
- Vrouwelijke voetganger overlijdt na ongeluk met truck..
- Jerrel en Roberto ontvangen Gouden Award voor journalistiek…..
- Landvreugd: ‘Dit softwaresysteem stelt ons in staat live de…..
- Kanapé: ‘Iedereen moet belang en impact van wetgeving inzie…..
- Lions Club Para renoveert toilettengroep school..
- Buurtmanagers Para organiseren motivatiebijeenkomsten op ti…..
- Israël wil economische relaties met Suriname verstevigen..
- Surinaamse poolbiljarters naar Guyana..
- Advies Nationale Loonraad: Armoedegrens SRD 9.921..
- De geur van k*lie en de stank van politiek racisme..
- Moedige Reactie na Seksuele Intimidatie in Uttar Pradesh..
- Media spelen cruciale rol in berichtgeving over zelfdoding..
- Minister Sewdien gaat in op klachten landbouwers..
- NLR overhandigd advies nieuw algemeen minimumuurloon aan mi…..
- Bezoek Zelensky aan Trump vroegtijdig beëindigd na felle wo…..
- Vrouw omgekomen bij ongeval met vrachtwagen bij servicestat…..
- Vrouw dodelijk aangereden aan de Mottonshooplaan..