NDP-assembleelid Ann Sadi uit scherpe kritiek op de inhoud van de uitgelekte missives van de regering. De documenten, waarin onder andere wordt vermeld dat dienstvoertuigen voor geringe bedragen worden overgedragen aan vertrekkende functionarissen, noemt zij onacceptabel. “Het is ronduit schandalig dat dergelijke besluiten nog worden genomen in deze eindfase van de regeerperiode,” aldus Sadi in gesprek met ABC.
Volgens haar is De Nationale Assemblee momenteel tandeloos, omdat het college sinds de verkiezingen niet meer in vergadering bijeenkomt. “Er is eerder een verzoek ingediend voor een spoedvergadering om urgente zaken te behandelen, maar daar is niets mee gedaan. Dat is frustrerend,” stelt ze.
Sadi geeft aan dat zij wacht op de formele afronding van het verkiezingsproces door het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) en de installatie van de nieuwgekozen volksvertegenwoordigers. “Zodra het nieuwe parlement is aangetreden, zullen we deze dossiers grondig bespreken. Dit kan niet zonder consequenties blijven,” waarschuwt de politica.
In haar kritiek wijst ze ook op het gedrag van de regering in de aanloop naar de machtswisseling. Sadi haalt fel uit naar een recente dienstreis van minister Riad Nurmohammed (Openbare Werken) naar China. “De verkiezingsuitslag is inmiddels officieel vastgesteld door het CHS, en toch gaat men gewoon door met buitenlandse trips. Dit getuigt van minachting voor het kiezersmandaat.”
De NDP-parlementariër stelt dat de zittende regering geen oog meer heeft voor het algemeen belang. “Het is overduidelijk dat men bezig is vrienden en familie te bevoordelen, terwijl het volk wacht op verantwoord leiderschap,” besluit ze.
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..
- Ex-piloot: ‘Nieuwe poppetjes, zelfde rot, SLM blijft gegijz…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..
- Kabinet houdt kaken stijf over vragen rond gelekte missives…..
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..
- Buurman verwondt dronken man met ’tjap’ na woordenwisse…..
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over…..
- Missives, miljoenen machtswellust..
- ‘Constitutioneel Hof dreigt slachtoffer te worden van polit…..
- Gewapende overval aan Lalawweg..
- Kabinet President stelt onderzoek in naar lek vertrouwelijk…..
- Kanhai: “Santokhi moet strafrechtelijk vervolgd worden”..
- Kersten stapt in havenproject Comport met 50% aandeel..
- Rover mishandelt en berooft vrouw in woning..
- Gekozenen aanvaarden bij CHS resultaat verkiezing..