NDP-assembleelid Ann Sadi uit scherpe kritiek op de inhoud van de uitgelekte missives van de regering. De documenten, waarin onder andere wordt vermeld dat dienstvoertuigen voor geringe bedragen worden overgedragen aan vertrekkende functionarissen, noemt zij onacceptabel. “Het is ronduit schandalig dat dergelijke besluiten nog worden genomen in deze eindfase van de regeerperiode,” aldus Sadi in gesprek met ABC.
Volgens haar is De Nationale Assemblee momenteel tandeloos, omdat het college sinds de verkiezingen niet meer in vergadering bijeenkomt. “Er is eerder een verzoek ingediend voor een spoedvergadering om urgente zaken te behandelen, maar daar is niets mee gedaan. Dat is frustrerend,” stelt ze.
Sadi geeft aan dat zij wacht op de formele afronding van het verkiezingsproces door het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) en de installatie van de nieuwgekozen volksvertegenwoordigers. “Zodra het nieuwe parlement is aangetreden, zullen we deze dossiers grondig bespreken. Dit kan niet zonder consequenties blijven,” waarschuwt de politica.
In haar kritiek wijst ze ook op het gedrag van de regering in de aanloop naar de machtswisseling. Sadi haalt fel uit naar een recente dienstreis van minister Riad Nurmohammed (Openbare Werken) naar China. “De verkiezingsuitslag is inmiddels officieel vastgesteld door het CHS, en toch gaat men gewoon door met buitenlandse trips. Dit getuigt van minachting voor het kiezersmandaat.”
De NDP-parlementariër stelt dat de zittende regering geen oog meer heeft voor het algemeen belang. “Het is overduidelijk dat men bezig is vrienden en familie te bevoordelen, terwijl het volk wacht op verantwoord leiderschap,” besluit ze.
- Politiebericht: Zeker drie doden, vier vermisten en vijf ov…..
- Monumentenzorg: Illegale sloop monument Nassylaan stopgezet..
- Bootongeval: 5 overlevenden, 3 lichamen geborgen, 4 vermist..
- Vijf overlevenden bij bootongeval op de Marowijne rivier; d…..
- NDP: Tragisch bootongeluk schokt ons diep..
- Yorka supu..
- Nieuw MRI Flow-gebouw opgeleverd na 17 jaar voorbereiding..
- Zes politieke partijen tekenen regeerakkoord..
- TotalEnergies bereidt nieuw olieonderzoek voor in Suriname..
- Jorka Supu..
- TotalEnergies dient plannen in voor geplande offshore olie-…..
- NDP en NPS betuigen medeleven dodelijke bootramp bij Albina..
- Tweede Kamer vergadert over visumvrij reizen voor Suriname..
- Nieuwe regeercoalitie zet koers uit met ondertekenen akkoor…..
- Suriname-Puerto Rico..
- D66 wil visumplicht voor Surinamers zo snel mogelijk versoe…..
- NPS leeft mee met slachtoffers tragisch bootongeluk Marowij…..
- President Santokhi spreekt medeleven uit na dodelijk booton…..
- Cool-D brengt inspirerend nummer ‘Problema’ uit..
- NPS verslagen van bericht over bootongeluk..
- Drie doden en meerdere vermisten na bootongeval op Marowijn…..