Surinaamse bedrijven die actief willen worden in de groeiende olie- en gassector, moeten dringend werk maken van hun ISO-certificering. Dat stelt Anil Jagroep, directeur van VeriTrust Training & Consultancy, in gesprek met Suriname suriname. “ISO-certificering is geen luxe meer, maar een vereiste. Het bepaalt straks wie wel en niet mag meedoen,” benadrukt hij.
Volgens Jagroep is het van groot belang dat lokale ondernemingen hun processen op orde brengen. “Veel bedrijven weten precies hoe hun werk uitgevoerd moet worden, maar hebben dat niet formeel op papier staan. ISO draait om transparantie, traceerbaarheid en beheersing van processen.”
VeriTrust begeleidt bedrijven in het volledige certificeringstraject, van nul tot implementatie. Hierbij wordt ook aandacht besteed aan marketing, processtructuur en naleving van zowel nationale als internationale normen. Een voorwaarde om deel te nemen is dat het bedrijf geregistreerd staat bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken (KKF).
Het traject naar certificering duurt gemiddeld zes tot negen maanden, afhankelijk van de mate van voorbereiding van het bedrijf. Ook compliance speelt een belangrijke rol. “Wat je zegt dat je doet, moet je ook aantoonbaar uitvoeren,” aldus Jagroep.
Hoewel de kosten voor ISO-certificering voor kleine ondernemingen een uitdaging kunnen vormen, benadrukt Jagroep dat het om een investering gaat die zichzelf terugverdient. “Multinationals willen met één druk op de knop kunnen zien hoe professioneel jouw organisatie werkt. Dat is wat ze verwachten als je zaken met hen wilt doen.”
De certificering is drie jaar geldig, maar vereist wel voortdurende verbetering van de bedrijfsvoering. VeriTrust biedt daartoe ook aanvullende trainingen aan voor bedrijven die hun processen willen versterken.
Jagroep was dit jaar voor de tweede keer aanwezig op de Suriname Oil & Gas Summit. “Ik vertrok met veel huiswerk. De interesse is er zeker, maar bewustwording en begeleiding blijven cruciaal om Surinaamse bedrijven klaar te stomen voor de sector,” besluit hij.
- CBvS: Koersdruk gevolg van sentiment en onzekerheid..
- Eindtoernooi WK-voetbal..
- Euro boven SRD 45 bij cambio’s, dollar stijgt ook..
- Suriname Pageant Collectief opgericht..
- De koers van het wantrouwen..
- Operatie Delta Force: Achttien bromfietsen en één voertuig …..
- Operatie Delta Force en gemengd politieteam treden op tegen…..
- Herdenking 180 jaar Boeroes in Suriname..
- Soekidjo Sasmiardja..
- Shata werkt samen met internationale influencers om toerism…..
- De verkiezing van de president in Suriname: een tikkende ti…..
- Monument uit 1926 krijgt nieuw leven als Petrus Donders Jeu…..
- Swit Firi is na een stilte van bijna een jaar terug..
- Zeven finalisten voor tweede editie Nyun Sten Festival..
- Monteur verdacht van verduistering en wanprestatie..
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaa…..
- ‘Verkiezingsuitslag bevestigt morele antagonistische tegens…..
- LVV Women in Agriculture Beurs gehouden in Nickerie..
- ‘Informatie moet makkelijk toegankelijk zijn voor leerlinge…..
- Minister Dasai: “We kunnen niet alle milieuproblemen binnen…..
- Miracle 2 terug met nieuwe single..