Surinaamse bedrijven die actief willen worden in de groeiende olie- en gassector, moeten dringend werk maken van hun ISO-certificering. Dat stelt Anil Jagroep, directeur van VeriTrust Training & Consultancy, in gesprek met Suriname suriname. “ISO-certificering is geen luxe meer, maar een vereiste. Het bepaalt straks wie wel en niet mag meedoen,” benadrukt hij.
Volgens Jagroep is het van groot belang dat lokale ondernemingen hun processen op orde brengen. “Veel bedrijven weten precies hoe hun werk uitgevoerd moet worden, maar hebben dat niet formeel op papier staan. ISO draait om transparantie, traceerbaarheid en beheersing van processen.”
VeriTrust begeleidt bedrijven in het volledige certificeringstraject, van nul tot implementatie. Hierbij wordt ook aandacht besteed aan marketing, processtructuur en naleving van zowel nationale als internationale normen. Een voorwaarde om deel te nemen is dat het bedrijf geregistreerd staat bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken (KKF).
Het traject naar certificering duurt gemiddeld zes tot negen maanden, afhankelijk van de mate van voorbereiding van het bedrijf. Ook compliance speelt een belangrijke rol. “Wat je zegt dat je doet, moet je ook aantoonbaar uitvoeren,” aldus Jagroep.
Hoewel de kosten voor ISO-certificering voor kleine ondernemingen een uitdaging kunnen vormen, benadrukt Jagroep dat het om een investering gaat die zichzelf terugverdient. “Multinationals willen met één druk op de knop kunnen zien hoe professioneel jouw organisatie werkt. Dat is wat ze verwachten als je zaken met hen wilt doen.”
De certificering is drie jaar geldig, maar vereist wel voortdurende verbetering van de bedrijfsvoering. VeriTrust biedt daartoe ook aanvullende trainingen aan voor bedrijven die hun processen willen versterken.
Jagroep was dit jaar voor de tweede keer aanwezig op de Suriname Oil & Gas Summit. “Ik vertrok met veel huiswerk. De interesse is er zeker, maar bewustwording en begeleiding blijven cruciaal om Surinaamse bedrijven klaar te stomen voor de sector,” besluit hij.
- Leerlingen Mulo Wageningen met gevaarlijke voorwerpen naar …..
- Ramnandanlal: nieuwe regering zal creatief moeten zijn..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST – SELECTION OF INDIVIDUA…..
- ‘Ook helers zijn in beeld’; politie waarschuwt ondersteuner…..
- Politie stuit op 2 illegale drugsvliegtuigen te West Surina…..
- Hernieuwd onderzoek Moiwana- en Herman Gooding-zaak: Lijvig…..
- Korpschef Isaacs: “We werken aan integriteit binnen het pol…..
- Boldewijn waarschuwt voor politieke instabiliteit bij krapp…..
- Energietransitie vereist betrokkenheid elke Surinamer..
- Morgen herdenking 180 Jaar Boeroes in Suriname..
- Eerste overwinning Yellow Birds in hoofdklasse basketbalcom…..
- Gevaarlijke voorwerpen aangetroffen bij tassencontrole op m…..
- Reactie op artikel Ramsukul..
- Wong Loi Sing bij nieuwe solo-expositie: ‘Ik oefen nog elke…..
- Ex-partner richt woede op moeder van kind..
- Suriname en Uruguay klaar voor nieuwe fase in offshore ener…..
- TotalEnergies en Suriname Energy Chamber versterken samenwe…..
- Gevaarlijke voorwerpen gevonden bij tassencontrole Mulo Wag…..
- Goerdat beroept zich op wettelijke onverenigbaarheid voor n…..
- SAO plaatst gezondheidsdag in teken 45-jarig jubileum en tr…..
- Awasa-dans en Surinaamse lekkernijen trekken publiek in Chi…..