Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — Angelo Hyslop heeft met nog 1,2 seconden te spelen bewezen over stalen zenuwen te beschikken. Door twee vrije worpen te benutten, bezorgde hij CLD zondagavond de eerste overwinning in drie duels in de seniorenklasse van de Surinaamse Basketbalassociatie. Het tweede team van de Sociaal Culturele Vereniging Uitvlugt (SCVU) moest eraan geloven: 68-69. “Ik was confident achter de vrijeworplijn”, reageerde Hyslop na afloop tegenover de Ware Tijd. “Ik had het volste vertrouwen en de support van mijn team en vreesde niets.”
Nog geen vijf seconden voor zijn ‘heldendaad’ had Anfernee Dongo SCVU 2 met 4,4 seconden, eveneens uit twee succesvolle vrije worpen, aan de leiding gebracht: 68-67. Milton Kwasiba (CLD) en Alonzo Engelhart (SCVU 2), die de fouten maakten op Dongo en Hyslop, werden door hun acties ‘uitgefouled’.
“Ik had het volste vertrouwen en vreesde niets”CLD-captain Angelo Hyslop
Spelverloop
De eerste quarter behoorde toe aan SCVU 2, die de periode met 21-17 afsloot. Jevil van de Leuv, die CLD samen met Ogilvie Benschop met zestien punten leidde, had vooral met enkele succesvolle three-pointers een belangrijk aandeel in de comeback van zijn ploeg, die de rust inging met 32-29.
De derde periode kende een rommelig verloop, doordat beide teams zich bezondigden aan turnovers en gemiste baskets. CLD bouwde zijn voorsprong uit naar 54-41.
Nadat Benschop na amper 52 seconden in de laatste quarter met een driepunter zorgde voor een 57-43 stand, leek niets meer de zege van de ploeg van coach Wilfred Zeefuik in de weg te staan. Echter, SCVU 2 tapte uit een ander vaatje en dwong turnovers en vele missers af.
Engelhart, Joël Ritfeld en Dongo brachten de ploeg van Toshiro Schillevoort helemaal terug in de game. Echter, nadat Dongo SCVU 2 voor een moment aan de leiding bracht, zette Hyslop de deur definitief op slot.
Motivatie
Het verspelen van de ruime voorsprong lag volgens Hyslop “aan verkeerde wissels die niet strategisch waren”. “Maar deze winst geeft zeker een boost voor meerdere”, aldus de aanvoerder van het winnend team.
Dongo toonde zich ondanks het verlies ingenomen met de veerkracht van zijn team. “Het is een goede motivatie geweest om harder er tegenaan te gaan. We hebben ondanks de achterstand niet opgegeven and this is a step to another level“, stelde de center. “We hebben allemaal een bijdrage geleverd, waarbij een ongelukkige fout hiervoor heeft gezorgd. Het was een zware klap om met één punt te verliezen, maar we hebben een les geleerd. Dit was in ieder geval de juiste effort om erin te komen”, aldus Dongo.
Het verlies was het tweede uit evenveel partijen voor SCVU 2. Dongo werd met 21 punten topscorer, terwijl teamgenoot Ritfeld en CLDs Hyslop elk veertien punten noteerden.
Titelverdediger De Arend zette Hurricanes in de voorontmoeting met 101-57 van zich af. Damian Marbach, die De Arend met een game-high 22 punten leidde, maakte de ‘barki’ met nog 12,3 seconden uit twee succesvolle vrije worpen na een fout van Hurricanes’ Eleos Peerwijk. Daniël Koster werd met veertien punten topscorer bij Hurricanes.
- Hoofdziekenhuis van Haïti verwoest door brand te midden van…..
- Directeur SBB gaat rechtzaak aanspannen tegen leden van het…..
- Groene Ontwikkelingsstrategie overstijgt regeertermijnen..
- Hoogleraar Rampersad doet aangifte tegen Santokhi..
- Bronto Somohardjo wil dialoog over erkennen gay huwelijk..
- A20, PRO en DOE formaliseren samenwerking..
- Staatsolie: ‘Chevron start dit jaar boringen in Blok 5’..
- ‘Migranten hebben grote impact op Surinaamse arbeidsmarkt…..
- Gajadien: ‘wettelijk beperken dat politici grond of natuurl…..
- Suriname zes kerstnummers rijker..
- Rechtspositie nieuw personeel Huize Ashiana rond..
- Man aangehouden ter zake zware mishandeling..
- Yellow Birds timmert 62 jaar aan de weg..
- Volksgezondheid doet er alles aan om denguegevallen onder c…..
- Jeugdraad weer compleet na installatie van Gayen Maes..
- Private sector bundelt krachten voor ontwikkeling van local…..
- Verbod grond- en concessiebezit politici: Voor een eerlijke…..
- Presidentiële werkgroep ondersteunt verbeteringen Huize Bet…..
- Vier de liefde..
- NPS heeft niets te zoeken in de politiek na Suriname drie k…..
- AWJ start cursus bloemen- en groenteteelt voor jongeren..