Politiek analist Hardeo Ramadhin benadrukt opnieuw dat niet alle partijen die deelnemen aan de verkiezingen zetels zullen behalen. Op basis van de verkiezingsdata van 2020 stelt hij dat slechts zeven van de veertien partijen vertegenwoordigd zullen zijn in De Nationale Assemblee (DNA).
ADVERTENTIE
Volgens hem zal het aantal kiesgerechtigden slechts met ongeveer 20.000 toenemen ten opzichte van 2020, wat volgens de analist geen grote verschuiving in het politieke landschap teweeg zal brengen. De partijen die volgens Ramadhin zetels zullen behalen zijn: A20, VHP, PL, NDP, BEP, ABOP en de NPS. “De rest zal plaatsnemen op de pindabank,” aldus Ramadhin in gesprek met ABC TV.
Hij legt uit dat hij zijn conclusies niet baseert op peilingen, maar op een analyse van cijfers uit vorige verkiezingen. Voor de aankomende verkiezingen is de kiesdeler vastgesteld op 5760 stemmen per zetel. Op basis van de stemverdeling in 2020 zou de VHP, volgens het systeem van landelijke evenredigheid, uitkomen op 20,1 zetels. Wil de VHP ook dit keer 20 zetels halen, dan moet de partij volgens Ramadhin met 6,8 procent groeien.
De NDP zou op basis van de resultaten van 2020 uitkomen op twaalf zetels. Om opnieuw zestien zetels te behalen, is een groei van 40 procent nodig. Voor de NPS ligt het aantal op zes zetels, en om dat aantal te behouden, moet de partij met 6,7 procent groeien.
Ramadhin laat in zijn uitgebreide analyse zien hoeveel procentuele groei nodig is voor partijen om extra zetels binnen te halen. De ABOP moet met 12,26 procent groeien om zes zetels te behalen. Voor de Pertjajah Luhur zijn vier zetels alleen haalbaar met 23.040 stemmen, wat neerkomt op een groei van 113 procent. De BEP zal 68 procent moeten groeien voor twee zetels, en A20 heeft een groei van 36 procent nodig om twee zetels te behalen.
De analist merkt op dat er slechts 20.000 extra stemmen bijkomen ten opzichte van 2020 en vindt het daarom niet realistisch wanneer partijen beweren dat zij veel zetels zullen winnen. “Goedkope zetels zijn er niet meer te vinden,” stelt Ramadhin.
- Aanhouding na verdachte verstrekking oproepingskaarten..
- 𝘽𝙚𝙚𝙡𝙙𝙢𝙖𝙩𝙚𝙧𝙞𝙖𝙖𝙡 𝙫𝙖𝙣 𝙥𝙤𝙡𝙞𝙩𝙞𝙚𝙤𝙥𝙩𝙧𝙚𝙙𝙚𝙣 𝙗𝙚𝙩𝙧𝙚𝙛𝙩 𝙚𝙚𝙣 𝙜𝙚𝙫𝙖𝙡 𝙫𝙖𝙣 20…..
- Wet Arbeidsbescherming Gezin wordt geëvalueerd..
- Goudruzie mondt uit in schietpartij in Koffiekamp..
- Ravaksur Plus ziet voorlopig af van acties..
- Mooie mensen..
- Staat negeert vonnis rechter: advocaat dreigt met beslagleg…..
- President Santokhi in dialoog tijdens driedaagse meet-and-g…..
- Dag van de Verpleging: Verplegenden verdienen meer dan onze…..
- VIDS-project ondersteunt strijd voor erkenning inheemse lan…..
- KPS rondt training ordedienstleden af..
- Tweesporen sport beleid..
- Trump haalt uit naar Democratische kritiek op Qatarees vlie…..
- Mathoera: “Eenheid van Suriname mag nooit op het spel worde…..
- Jongeman aangehouden na vermissing van minderjarig meisje..
- Schoolbroodpakket wordt uitgebreid van 117 naar 180 scholen..
- NPS distantieert zich van Stichting Bondru-campagne..
- Djelissa Bow gekroond tot Sa’Ndyuka Uma 2025: ‘ik heb er ge…..
- Spoedoverleg over beleidscrisis bij TCT: minister Ramsaran …..
- Training ordedienstleden KPS in afrondende fase..
- Staatsbegrafenis van oud-president Jules Wijdenbosch..