PARAMARIBO — Amzad Abdoel (NDP) is gekozen tot vicevoorzitter van de Staatsraad, die donderdag zijn eerste vergadering belegde op het kabinet van de president. Partijgenoot Caroline Heilbron werd benoemd tot vervanger van de vicevoorzitter. De Staatsraad staat onder voorzitterschap van president Jennifer Geerlings-Simons.
Tegenover de Communicatiedienst Suriname (CDS) zei Abdoel dat hij zijn ervaring – hij is tien jaar parlementariër geweest – en kennis wil inzetten om de raad te versterken. Daarbij zal hij niet schromen om kritische adviezen te geven, ook als die minder populair zijn. “Juist door kritisch te zijn, helpen we de regering om beter beleid te formuleren of bij te stellen. Ik heb de president beloofd dat ik kwalitatief goed werk zal leveren en geen stap achteruit zal zetten.”
“Juist door kritisch te zijn, helpen we de regering om beter beleid te formuleren of bij te stellen”
Binnen de Staatsraad is de vicevoorzitter volgens hem verantwoordelijk voor de dagelijkse activiteiten en het operationeel houden van de raad, samen met de secretaris. In afwezigheid van de voorzitter leidt de vicevoorzitter de vergaderingen.
Abdoel verwacht dat de raad de komende periode adviezen zal behandelen over ontwerpwetten, verdragen en staatsbesluiten. Daarnaast kan zij ongevraagd advies geven over actuele thema’s. “Belangrijke onderwerpen zijn onder meer de bestrijding van corruptie en het versterken van local content bij de ontwikkeling van de olie- en gassector. Wij zijn van plan dit werk zeer intensief te doen”, benadrukte hij.
Abdoel onderstreepte dat de Staatsraad een onafhankelijk adviesorgaan is dat uitsluitend verantwoording aflegt aan de president. “We zoeken altijd naar wat goed is voor het land, met inbreng van politieke partijen, vakbonden en het bedrijfsleven. Zo kunnen onze adviezen breed gedragen worden”, aldus de vicevoorzitter.
De nieuwe Staatsraad belegde donderdag zijn eerste vergadering op het kabinet van de president. [: CDS]
- Oud-Israëlische veiligheidschefs waarschuwen voor escalatie….
- Tesla sluit $16,5 miljard deal met Samsung: grote test voor….
- Beeld van ‘pornografische’ zeemeermin wordt verwijderd in D….
- Voormalig MI5-baas overleden op 90-jarige leeftijd.
- Benoeming Sewcharan in Staatsraad: versterking voor instit…..
- Regering afwezig in Newmont-crisis..
- AU-missie bevestigt doden van meer dan 50 al-Shabab-strijde….
- OAS secretaris-generaal wijst aantijgingen van de hand..
- Onderzoek Biza..
- Albert Ramdin van OAS beschuldigd van spilzucht, vriendjesp….
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….
- Al sinds 2010 felle kritiek op hoge directiesalarissen.
- Artsen waarschuwen voor onbekende verlammingsziekte in Gaza..
- Chinese ambassadeur vol lof over Suriname..
- Artiesten eren scheidende operationeel manager Nederlandse …..
- MinOWC scherpt doorstroomcriteria aan voor Imeao-leerlingen..
- Opmerkelijk – 2-jarig meisje in koffer gestopt in Nieuw-Zee….
- Politie heeft een serieus probleem .
- Noodsituatie in het MULO-onderwijs.
- Goud, macht en misbruik: De strijd om Surinames economische….